Trabzonspor Mahkeme Kararıyla Geri Aldı

Trabzonspor’un kulübünün kuruluş dönemine ait karar defterleri yeniden ait oldukları yere geldi. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkeme kararıyla yaklaşık 1, 5 ay önce bir firma tarafından müzayede ile satışa çıkarılan defterleri Trabzonspor’a verdi...

Trabzonspor Mahkeme Kararıyla Geri Aldı

Trabzonspor’dan konuyla ilgili resmi siteden yapılan açıklamada: 

“Kulübümüzün kuruluş dönemine ait karar defterlerinin çalınarak bir müzayede firması tarafından satışa çıkartılmasıyla ilgili yürütülen soruşturma tamamlanmıştır. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkeme kararıyla yaklaşık 1,5 ay önce müzayede firmasına gidilerek el konulan karar defterlerini kulübümüz avukatı Mert Halisçelik’e vermiştir.

Karar defterlerimiz bugün Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu, Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Ali Sürmen, Sicil Kurulu Üyemiz Hasan Basri Halisçelik ve kulüp avukatımız Mert Halisçelik tarafından Arşiv ve Müze Kurulu Başkanımız Mehmet Salih Uzun’a teslim edilerek Şamil Ekinci Müzesi’ne konulmuştur.

Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu, ‘’Divan Başkanımız Avukat Ali Sürmen ve avukatımızın girişimleriyle kulübümüzün kuruluş dönemine ait belgeler ve defterler geri alınarak Şamil Ekinci Müzesi’ne konulmuştur. Bu vesileyle Türk adaletine, emniyet güçlerimize ve Kurucu Başkanımız Sayın Ali Osman Ulusoy’un oğlu Kemal Ulusoy’a teşekkür ederiz. Karar defterlerimiz artık müzemizde saklanacaktır. Trabzonsporumuzun kuruluşunun en kıymetli hazinelerinden biri defterlerimiz artık müzemizde sergilenecektir’’ dedi.
“ ifadelerine yer verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER