Trabzonspor Özür Diledi

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, yaşananlarla ilgili konuştu

Trabzonspor Özür Diledi

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, ligin 16’ncı haftasında oynadıkları Beşiktaş karşılaşması öncesinde bordo-mavili bir grup tarafından İstanbul’da Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki GS Store'a yönelik olayı büyük bir üzüntüyle karşıladıklarını söyledi.

Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu, bu ve benzer şiddet olaylarının Trabzonspor Kulübü ve camiasının kamuoyu nezdinde sahip olduğu itibar ve güvene gölge düşürmekte olduğunu belirterek, "Şimdiye dek hiçbir kişi, kurum ve kuruluşa yönelik gösterilen bu tür anlamsız taşkınlıkların kulübümüzün prensip ve ilkeleri ile örtüşmediğini ve bundan sonra da asla örtüşmeyeceğini kamuoyuna hatırlatmak isteriz. Bu ve benzer şiddet olayları Trabzonspor Kulübü ve camiasının kamuoyu nezdinde sahip olduğu itibar ve güvene gölge düşürmektedir. Her ne olursa olsun; ister tahrik ister başka bir şey Trabzonspor sevgisinde ortaklaştığımız insanların, taraftarlık bilinci ve sorumluluklarından uzaklaşarak bu tip hadiselere karışmış olmasından büyük üzüntü duyuyoruz. Yaşanan meşum olaydan dolayı “Galatasaray Kulübü’nden ve camiasından özür diliyoruz” dedi.

"ASLA TASVİP ETMİYORUZ”

Trabzonspor Kulübü olarak sporun ruhuna aykırı bu tür olayları asla tasvip etmediklerini kaydeden Sağıroğlu, “Bizler de bütün spor paydaşlarından aynı duyarlılığı bekliyoruz. Camiaların kurumsal kültürünü muhafaza etmesi ve Türk sporunda barışçıl bir atmosferin yakalanabilmesi için tüm kulüplerimiz öz eleştiri yapabilmeli ve bu eleştiri doğrultusunda üzerlerine düşeni yerine getirmelidir” diyerek açıklamalarını tamamladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emin
Emin - 2 yıl Önce

Helal olsun işte bize yakışan budur. Vandallık eşkiyalık bize yakışmaz. Rakipleri sahada zaten şamar oğlanına çeviriyoruz. Saha dışında asaletimizi koruyup büyüklüğümüzü gösterelim.

Kaptan Türk
Kaptan Türk - 2 yıl Önce

Sürü gibi hareket edip öndeki uçuruma gidince arkadakiler de gidiyor. Akıl yok, mantık yok ne denebilir Allah silah etsin. Bu kişilerin yetiştirdiği nesilleri düşünmek bile istemiyorum. Teşekkürler TS.

Ibrahim ozdemir
Ibrahim ozdemir - 2 yıl Önce

Peki daha sonra ultra aslan isdiklal caddesindeki yakaladigi trbzonspor taraftarini formasini cikarip adtetle gondermesine ne demeli

SIRADAKİ HABER