'Trabzonspor Sahaya Galibiyet İçin Çıkar'

Trabzonspor'un başarılı filebekçisi Uğurcan Çakır önemli açıklamalarda bulundu.

'Trabzonspor Sahaya Galibiyet İçin Çıkar'

Trabzonspor'un başarılı filebekçisi Uğurcan Çakır önemli açıklamalarda bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMALARDAN SATIR BAŞLARI

Başarı ve başarısızlık takım oyunlarında beraber oluyor. Tabi ki ben eksik yanlarımı, çalışma yönlerimi biliyorum. Takım performansı düşünce doğal olarak bu bana da yansıyor. Takıma en çok yardımı vermeye çalışıyorum. Fenerbahçe maçları bu camia için çok önemli maçlar. Yeni gelen oyunculara da bunu aktarmaya çalışıyoruz. Gerçek performansımızı göstererek oradan galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Yeni arkadaşlarımıza bu maçın büyüklüğünü anlatmaya çalışıyorum.

SEYİRCİSİZ MAÇLARA ALIŞAMADIK

Milli takım olarak Rusya'da oynadığımız maç seyirciliydi, seyirciyi özlemişiz. Taraftarlarımız çok itici bir güç hele ki yerli oyuncular olarak çok büyük bir güç. Konsantrasyon çok zor oluyor, taraftarıyla bilinen camia önünde seyircisiz oynamak zor, alışamadık. 

O BAŞKANIN VE YÖNETİMİN İŞİ

Eddie hoca çok iyi bir hoca gerçekten. Taktiği tekniği olduğunu düşünüyorum. Hoca değişikliği ile ilgili birşey söylemem doğru olmaz o Başkanın ve yönetimin işi. Adaptasyon süreci sancılı geçiyor, daha çok erken Ekim ayındayız. Kısa sürede toparlanacağız.

ALTAY İLE KIYASLANDIRMAK DOĞRU DEĞİL

Sadece Altay için değil milli takımımız için önemli bir durum. Bu dönem çok iyi kaleciler var. Kıyaslanma konusu değil olay ben takımıma nasıl yardımcı olabilirim bunun düşüncesindeyim. Bu yaşta değerli kaleci olmak bana gurur ve motivasyon veriyor.

BABA OLMAK GÜZEL BİR DUYGU

Baba olmak çok güzel bir duygu. Saha içerisine girdiğim anda sadece galibiyete odaklanıyorum. Çocuğu maçtan sonra düşünüyorum.

GEÇEN SENE EN ETKEN ŞEY TARAFTARIN OLMAYIŞIYDI

Geçen sene gerçekten takım halinde çok iyi performans sergiledik. Çok ekstra performans sergileyen oyuncularımızda vardı. Pandemiden sonra Göztepe maçında iyi bir başlangıç yaptık. O dönem zorluydu, kendimizi hazırlayamadık. En önemli etken taraftarımız yoktu. Taraftarımızın olmaması bizi çok etkiledi. Baş sorunumuz buydu geçen sene. Takım kaptanlarından biri olarak yeni gelen oyuncularımızı takıma adapte etmeye çalışıyorum. Uyumu en hızlı şekilde atlatırsak başarılı olacağımıza inanıyorum.

AVRUPADA OYNAMAK İSTİYORUM

Tabi ki Avrupa'da gidip oynamak istiyorum ama Trabzonspor'un da bir beklentisi var mali olarak. Onu karşıladıkları takdirde bu transfer gerçekleşirdi. Tabi ister istemez kafanız karışıyor ama ben her zaman bu takımda oynamak istiyordum. Bu şansı bana burası sağladı

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER