Trabzonspor'u Mahkemeye Veren Kafkas İstediğini Alıyor!

Trabzonspor'un eski başkanlarından Sadri Şener'in görev süresi dolarken Trabzonspor'a transfer ettiği ve 3,5 yıllık anlaşma imzalayarak sonraki yönetimin omzuna kambur bıraktığı yakın dostu Tolunay Kafkas'ın Trabzonspor'a verdiği zarar büyük oldu

Trabzonspor'u Mahkemeye Veren Kafkas İstediğini Alıyor!

Tolunay Kafkas'ın 5,5 yıl önce Trabzonspor'da sözleşmesinin tek taraflı feshedilmesiyle ilgili açtığı davada karar verildi. Yargıtay, Trabzonspor'u 1,3 milyon dolar ödemesine hükmetti. Üstelik bu ödeme yapılmazsa, bordo-mavililer Ocak ayında da transfer yapamayacak.

Sadri Şener'in görev süresi dolarken Trabzonspor'a transfer ettiği ve 3,5 yıllık sözleşmeyle garanti altına aldığı yakın dostu Tolunay Kafkas ile yeni seçilen yönetim görece devam etmek istememesinin faturası Trabzonspor'a ağır oldu. Yaklaşık 5.5 yıl önce açtığı davada Yargıtay son sözü söyledi.

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, Trabzon 1.İş Mahkemesi'nde görülen dava ile ilgili 1 milyon 260 bin dolarlık tazminatın faizi ve masraflarıyla birlikte teknik direktör Tolunay Kafkas'a ödenmesine karar verdi.

Tecrübeli teknik adamın 29.1.2013 tarihinde imzaladığı 2016 yılı mayıs ayında sona erecek olan sözleşmeyle ilgili avukatı Ersin Hamarat tarafından bordo-mavili kulüp alehyine açtığı tazminat davasında mahkeme emsal nitelikle bir karara imza atmış oldu. 1 milyon 800 bin dolar tazminat talebiyle açılan ve yaklışık 5.5 yıl süren davada mahkemenin kısmi bir indirim yaparak davalı Trabzonspor'u tüm masraflarıyla birlikte yaklaşık 1.3 milyon dolarlık bir faturaya mahkum etmesi dikkat çekti.

Transfer için ödeme şart

Trabzonspor Kulübü'nün Tolunay Kafkas davasının Yargıtay tarafından kesinleşmesinden dolayı ligin devre arasında transfer yapabilmesi için bu kesinleşmiş borcu ödeme zorunluluğu bulunduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilinçli Taraftar
Bilinçli Taraftar - 2 yıl Önce

İşinize geldi mi Trabzonspor işininize gelme mi menfaatleriniz değil mi Tolunay efendi. Ahlaklı olun biraz nasıl geçecek boğazınızdan o paralar? Kendinize örnek alın Ünal Karaman ı biraz..!

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Artık Sadri Şener mi yoksa hacıosmanoğlu mu pamuk eller cebe yapar artık

Kgts
Kgts @Mustafa - 2 yıl Önce

Çok zararı oldu ama ihonun yaptığı en doğru hamle de bunu gönderip akçayı getirmek oldu

ESENLER
ESENLER - 2 yıl Önce

bravo tolunay biz bunları unutmayız.

SIRADAKİ HABER