Trabzonspor'u Yine Unutmadı!

Hakemleri eleştiren Kocaman, Trabzonspor'a dokunmadan edemedi.

Trabzonspor'u Yine Unutmadı!

 Spor Toto Süper Lig'in 23. hafta maçında İstikbal Mobilya Kayserispor‘a 1-0 mağlup olan Atiker Konyaspor'da Teknik Direktör Aykut Kocaman, hakemlerin maçların gidişatını ciddi şekilde etkilediğini söyledi. 

Kocaman açıklamaları sırasında Trabzonspor'u yine unutmadı. Bir dönemler Trabzonspor'un penaltıları incelensin diyerek hedef şaşırtan Kocaman, bordo mavililerin kendilerini yendiği maçtaki penaltı pozisyonu için "Trabzon’da olmayan penaltı, penaltıya çevrildi." ifadelerini kullandı.

Hakemlerin maçların gidişatını çok net bir şekilde etkilediğini belirten Kocaman, “Hakikatten ilginç bir durumla karşı karşıyayız. Akhisar maçında çok net bir penaltı VAR denen uygulamada görüntüye bile getirilmedi. Trabzon’da olmayan penaltı, penaltıya çevrildi. Malatya maçında son dakikada net bir penaltı verilmedi. Geçen hafta yaşadığımız malum, ters kararlar Hakemlerle ilgili konuşmamak lazım, hem fikirim. Ama nasıl konuşulmayacak? Bu genç Bu genç arkadaşımızın üzerinden de söylemek lazım. Onun da yetenekli bir çocuk olduğu, genç olduğu belli. Ancak duygularıyla maç yönetiyor, karanlığa doğru gidiyor, duygularını karıştırıyor işin içine. Babası çok uzun yıllar futbolun içinde kalmış, bizim dönemimizin rakiplerimizden bir tanesi, kardeşi oyunculuk yapıyor. Dolayısıyla bütün hakemlerin en hassas olması gereken adalet duygusuna daha fazla sahip olması gerekiyor, çünkü aileden sporcu. Ancak duygularıyla maç yönetiyor. Özellikle ben yada benim takımlarım olduğu zaman biraz daha neden olduğunu bilmediğim bir duygu karışıklığı yaşıyor. Skubic’e yapılan hareket çok net yani, ayağını sırtına basış, kırmızı kart olur veya olmaz ama en azından insan bir bakar ve bir sarı kart uygular. Zuta’ya yapılan hareket, Zuta topun önünden çekilmeye çalışıyor, rakibe hiçbir hamlesi yok tam tersi Mensah’ın dirseğiyle beraber suratına bir darbesi var ama hem sarı kart, hem çok tehlikeli yerden bir frikik. Maçın sonlarına doğru Fofana’nın suratına vurulan bir darbeyi görmedi bile. Buradan yola çıkarak söylemek lazım, ne yazık ki hakemler maçların sonuçlarını etkiliyorlar. Bu kadar sonuca etki eden insanlar ortadayken hakemlerden konuşmamak mümkün değil. Ülkede yıllardır en üst seviyede teknik direktörlük yapan, son dönemimde de 4-5 sene civarında Türkiye Futbol Direktörünün çok net bir açıklaması vardı, hakem kurullarını çok iyi tanıdığını, lige ayar verdiklerini ne kadar iyi bildiklerini söyledi. Bir ülkede söylendiği zaman bu yer yerinden oynaması gereken bir cümle, son derece göz ardı edildi. Dolayısıyla göz ardı edildiği zaman VAR’ın da nerelere gittiği görüldüğü andan itibaren burada duygularıyla hareket etti. Söylediklerim ne oyunculara, ne teknik heyete ne de Kayserispor’a karşı. Ancak öbür taraftan da maçın gidişatını gerçekten etkileyen pek çok faktör varken enteresan bir şekilde lige ayar verildiğini çok rahat bir şekilde görüyoruz. Ancak çabaya, çalışmaya, bir şeyleri oturtmaya devam, başka söyleyecek bir şey yok” ifadelerini kullandı. 


YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 8 ay Önce

Trabzonspordan yedigii hazimsizlik yapiyo totos aykut

TRABZONLU
TRABZONLU - 8 ay Önce

kocaman trabzonsporun sikine oturmadan rahat etmezz...illa ona sürünecekk

Cece
Cece - 8 ay Önce

Zavallı bir şikeci

ERDEM AKSOY
ERDEM AKSOY - 8 ay Önce

Çünkü 4.lük ve5. lik için rakibi Trabzonspor dur.

Ercan
Ercan - 8 ay Önce

Nasıl bır acı verdıkı!

True Legend
True Legend - 8 ay Önce

Fatih terim aykut kocaman türk futbolunun yüzkarasi iki PARAZIT olarak zihinlerde yeralacaklar

Adem KAZ
Adem KAZ - 8 ay Önce

Aykut efendiye söyleyecek tek kelime sen bırak bu işleri bence git Aziz babanın yanına tavuk besleyin futbol sizin neyinize siz iyi şikeden anlarsınız o ahını aldığınız milyonların ahı cıkacak layık olduğunuz yere
Zamanında nasıl 17 de 17 yaptığınızı cik acıkla yüreyin varsa ....

Zeki
Zeki - 8 ay Önce

bu adamın fetobahcede oynarken T S ye karşı beynini yıkamışlar birşey oldumu sadece T S aklına geliyor başka birşey hatırlamıyor vay gariban vay ipini kaybetmiş piskolağa ihtiyacı var


SIRADAKİ HABER