Trabzonspor Uğruna Can Verenler Anısına Muhteşem Proje

Akçaabat Yaylacıklılar Taraftar Derneği, Trabzonsporlu taraftarları gururla temsil ediyor.

61 projeyi hayata geçirmeyi hedefleyen dernek, Afrika’da Trabzonspor uğruna can verenlerin adını Kamerun’da açtırdıkları su kuyusu ile yaşatıyor.

Afrika’da büyük su sıkıntısı yaşayan insanlara açtıkları su kuyusu ile çözüm olan derneğin başkanlığını Bilal Pervanoğlu yapıyor.

“Trabzonspor 90 dakikadan fazlasıdır” sloganı ile yola çıkan ve bu sözün hakkını tam anlamıyla veren dernek, Afrikalı çocuklara umut olurken açılan su kuyusunun etrafında toplanan çocukların mutlulukları gözlerinden okundu ve “bize her yer Trabzon”  tezahüratları tüyleri diken diken etti.

Sudanlı çocuklara bayramda Trabzonspor forması da hediye eden Akçaabat Yaylacıklılar Taraftar Derneği, Afrika’da bordo mavi mutluluk oluşturdu.

Başkan Bilal Pervanoğlu, Trabzonspor sevdasını dünyaya aşılamaya devam edeceklerini belirtirken, projelerini de hız kesmeden sürdürmeyi hedefliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihan Şah
Cihan Şah - 4 ay Önce

Bu tür hayırları yapanlardan Allah razı olsun. Hayır yapmak kadar yaşatmak da hayırdır. Afrika bir su kuyusu çöplüğüne dönmüş deniyor. Zira kuyu bozulduğu zaman yerli halkın bir vida sıkacak tecrübesi ve teknik bilgisi yok. Bozulup kalıyorlar. O nedenle bu tür hayırları yaparken devamını da sağlamak büyük hayırdır.

Osman haliloglu
Osman haliloglu - 4 ay Önce

Ne guzel katki Allah razi olsun emegi gecen hemserilerimden insAllah Allah bizede nasib eder böyle gūzel hayirlara vesile olmayı

SIRADAKİ HABER