"Trabzonspor'un 10 Yılını Kurtaracak Forvet"

Trabzonspor eski futbolcusu ve yazarımız Lemi Çelik, bordo-mavili takımın geleceği ve altyapısı hakkında bilgiler verdi.

"Trabzonspor'un 10 Yılını Kurtaracak Forvet"

 Altyapı ve başarı reçetesini madde madde sıralayan Çelik, “Trabzonspor bunları yaparsa 2 yıl sonra üst üste 5 yıl şampiyon olur” diyerek, şu ifadeleri kullandı:

KONDİSYONER TRANSFERİ YAPILMALI

“TRABZONSPOR, Barcelona ile görüşmeli. Messi’ye fizik gücü (Kuvvet, kondisyon) kazandıran hoca bulunup Trabzonspor’a transfer edilmeli. Ve bu yıldız sporcuların fiziksel gelişimi, yani kuvvet ve kondisyon kazanma ihtiyacı Messi düzeyine çıkarılmalı. Bu hocanın transfer edilmesi şart. Ayrıca yıldız sporcuları maksimum düzeye çıkarabilmeleri için, mutlaka bu işi yapmış, eğitim düzeyi yüksek, doğru yönlendirecek, yaşam koçu olabilecek bir isim de göreve getirilmeli.”

MAAŞLARINA ZAM YAPILMALI

“Trabzonspor iki yıl sonra 5 yıl üst üste şampiyon olabilecek bir kadroya sahip olabilir. Altyapıdan gelen 4 sporcu Abdülkadir, Yusuf, Uğurcan ve Hüseyin’e bir an önce yeni mukavele yapıp en az 5 yıllık imza attırıp bu futbolcuların ücretlerinde iyileştirme yapılmalıdır.”

10 YILINI KURTARACAK FORVET

“Milli Takımlar Altyapı Sorumlusu Tolunay Kafkas ile konuştum. Trabzonspor altyapısından milli takıma giden 17 yaşındaki santrfor Muhammet’in gelecekte çok büyük yıldız olacağını, Trabzonspor’un santrfor ihtiyacını 10 yıl boyunca gidereceğini söyledi. Ayrıca 1461 Trabzon’da oynayan U19 ve U21 Milli takımına giden Burak Temir var. Trabzonlu olup da altyapıdan yetişen, Trabzonspor kültürünü, kimliğini, ruhunu, felsefesini taşıyacak bu sporcularla beraber iki yıl veya üç yıl sonra Trabzonspor’u şampiyonluğa oynatabilecek kadronun iskelet kadrosu oluşmuş demektir.”

14 YABANCIYA GEREK YOK

“YABANCI transferine bakacak olursak, Trabzonspor’un mutlaka iyi bir izleme komitesi vardır. Hoca da mutlaka yabancı futbolcuları takip ediyordur. 14 yabancı almaya gerek yoktur. Alacağınız 4 ya da 5 kaliteli oyuncu ile bu altyapıdan gelen gençleri birleştirdiğiniz zaman, Türkiye liglerinde Trabzonspor’un önünde kimse duramaz.”

GENÇLER KADRODA TUTULMALI

“YENİ gelen başkan ve yönetimin kulübü ne kadar zor şartlarda aldıklarını biliyoruz. Kulübün mali yapısını da biliyoruz. Acil paraya ihtiyaçları olduklarını da biliyoruz. Bu ihtiyacı gidermek için büyük bir hata yapıp altyapıdan gelen yıldız futbolcuları mutlaka satmamalı, kadroyu mutlaka korumalı.” ÖDÜL VE PRİM VERİLMELİ “BU değerli sporcuları yetiştiren emeği geçen başta Sadi Tekelioğlu olmak üzere, tüm hocalar ödüllendirilmeli. Gerekirse bu hocalara prim verilmeli.” ( Karadeniz )

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilinçli Taraftar
Bilinçli Taraftar - 2 yıl Önce

Rahat olun beyler zaman ve sabırla beraber hiç kimseye gerek kalmadan Ünal hoca halleder Allah ın izniyle herşeyi. Kirli eller ve menfaat şebekesi rahat bırakırsa tabiki..!

aliçvş
aliçvş - 2 yıl Önce

Kondüsyoner evet alınmalı... Yaşam koçu da....Diğer isimler zaten Trabzonspor birimlerince takip ediliyordur...

Bülent Genç
Bülent Genç - 2 yıl Önce

Lemi mümkünse sus,yorum yapma senin yeğeninin transfer zamanını ve sonraki sürecide hatırlıyoruz

Lermi
Lermi - 2 yıl Önce

Lemi sen ve yegenin ozer defolun bu takimdan karaktersizsiniz .......

sadri
sadri - 2 yıl Önce

lemi baskan mutlaka yönetim kadrosuna dahil edilmeli ben sahsen alt yapimizda trabzonsporda basarili olabilecek bir oyuncu göremedim 1461 trabzona bakin ücüncü ligde bile oynayamiyorlar abartmayalim lütfen lemi abiyi cok seviyorum fakat alt yapidan oyuncu alsak ptt ligine düseriz genc hirsli savasan oyuncu alalim avrupadan

hakan
hakan @sadri - 2 yıl Önce

gerizekalı abdüller yusuflar gökten zembille mi indi altyapıda başarılı futbolcu yok diyosun

Murat yıldırım
Murat yıldırım - 2 yıl Önce

Altyapı futbolcularımız, öyle yetiştiriliyor, bugün dünyanın hangi takımına gitseler, oynarlar, ben hocalara ve futbolcularımıza inanıyorum.bu konuda sıkıntı yok.önemli olan süper ligdeki Trabzonspor'umuzun maddi durumur.ve uluslararası düzeydeki bulundurması gereken teknik elemanlar ve eğitim konularının , Trabzonspor'da olup olmadığıdır.Alt yapıdan gelen futbolcu , bu uygun ortamda psikolojik ve fiziksel olarak , uluslar arası dünya ortalaması düzeyinde bir kulüp şartlarını oluşturmalıdır.o Zaman hep başarılı oluruz.bu şuna benziyor.Türkiyenin profesörleri var, fakat dünyada hiçbir başarıya imza atamıyoruz.niçin uygun ortamlar hazırlNmadı.

SIRADAKİ HABER