banner728

Trabzonspor'un 3. Bölge Sorunu

Rıza Çalımbay her seferinde “gol atamıyoruz” diyor… forvete takviye yapılmadığından yakınıyor. Başakşehir maçı ise gösterdi ki, Trabzonspor’un asıl sorunu 3’üncü bölgeye oyuncu sokamamak

Trabzonspor'un 3. Bölge Sorunu

Trabzonspor sadece gol atmakta değil hücum anlamında da Başakşehir’in gerisinde kaldı... İstanbul ekibi Akyazı’da 161 kez hücum bölgesinde topla oynarken Trabzonspor sadece 111’de kaldı. Başakşehir rakip ceza sahasına 42 top atarken bordo-mavililer sadece 31 tane gönderebildi. Trabzonspor ikinci yarıda hiç korner atamazken konuğu 7 korner kullandı. Maçı belki de koparan ise Başakşehir rakip yarı alanda 60 top karşılarken Trabzonspor’un sadece 28’de kalmasıydı. Yine Başakşehir 46 sahipsiz top alırken, Trabzonspor 38’de kaldı.

Ön alana oyuncu sokamazsa Trabzonspor gol atamaz

Rıza Çalımbay her seferinde “gol atamıyoruz” diyor… forvete takviye yapılmadığından yakınıyor. Başakşehir maçı ise gösterdi ki, Trabzonspor’un asıl sorunu 3’üncü bölgeye oyuncu sokamamak.  İkinci yarıda 3 tane hücum oyuncusu almasına rağmen Çalımbay, Onur hariç 13 oyuncusundan 8’ini 3’üncü bölgeye neredeyse hiç gönderemedi. Kamil, Durica, Okay ve Onazi 10’dan az ön alanda görünürken, Hubocan kornere bile gitmedi. Ndoye hücuma katkı yapsın diye alındı ama 4 kez birinci bölgede topa dokunup sadece 3 kez ön alanda görülebildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER