Trabzonspor'un Antalyaspor'a Sosyal Medyadan Kontra

Antalyaspor'un Trabzonspor karşılaşması öncesi hakemi etkileme çabasında kullandığı Osmanlıca ifadelere, aynı şekilde maçtan sonra Trabzonspor'dan cevap verildi

Trabzonspor'un Antalyaspor'a Sosyal Medyadan Kontra

Antalyaspor, Trabzonspor maçı öncesinde hakem atamalarının açıklanmasının ardından açıklama yayınlamış ve açıklama içerisinde Osmanlıca ifadeler kullanılmıştı.

Antalyaspor'un attığı gol öncesinde yan hakemin verdiği faul kararına uymayarak, net şekilde faul olan pozisyonu korner olarak devam ettiren Yaşar Kemal Uğurlu'nun da Antalyaspor'un bu hamlesinden etkilendiği net şekilde gözlendi.

Trabzonspor Kulübü ise galibiyet sonrasında Antalyaspor'un manidar paylaşımına aynı şekilde Osmanlıca ifadeler kullanarak cevap verdi.

Trabzonsporlu taraftarlar bordo mavili kulübün yaptığı paylaşımı beğenerek paylaştı.Antalyaspor'un maç öncesi hakemi etkilemek için yaptığı açıklama;
 

"PEK MUHTEREM MHK İDARE HEYETİ"

Atanan hakem hakkında resmi internet sitesinden yapılan ve İstanbul Türkçe’siyle nezaketin ön planda tutulduğu açıklamada, “Pek muhterem MHK idare heyeti; gayemiz, zat-ı alilerinizi rahatsız etmek değil, haklı serzenişimizi efkar-ı umumiyede dile getirebilmektir. 8 Aralık Pazar günü kıymetli rakibimiz Trabzonspor ile oynayacağımız müsabakaya Yaşar Kemal Uğurlu’nun tayin edildiğini öğrendik, ancak inkisâr-ı hayale uğrayıp pek de tasvip etmedik.

Rakibimiz ile oynayacağımız müsabakalara mütemadiyen bu hakemimizin tayin edilmesi bizleri ziyadesiyle müteessir etmiştir. Rakibimizle oynadığımız son 5 müsabakamızdan 3’üne reva görülen bu tayinin mantıklı bir açıklamasının yapılmasını bekliyoruz. Hülasa; bizleri yeis içine iten bu kararınızı yeniden mütalaa etmenizin elzem olduğuna inanmaktayız. Mamafih temennimiz, Yaşar Kemal Uğurlu beyefendinin, bundan önce yaptığı hataları tekerrür etmemesidir. Temennimiz odur ki; beyanatımız nedeniyle bu kez Disiplin Heyetiniz tarafından cezaya reva görülmeyiz. Açıklamamızın müsamaha gösterilerek tefsir edilmesi hususunu arz-ı tazim ederiz” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER