Trabzonspor'un Eski Futbolcusundan Flaş Tepki

"Böyle kasap görmedim"

Trabzonspor'un Eski Futbolcusundan Flaş Tepki

Trabzonspor'un efsane isimlerden Lemi Çelik Sözcü Gazetesi'nde yer alan yazısında Konyaspor'a tepki gösterdi.

Çelik yazısında; 15 yıl Süper Lig’de top oynadım. Hayatımda böyle kasap bir takım görmedim. Acımasızca, sakatlama pahasına, kontrolsüz mücadele eden bir takım görmedim.

İsmail hocanın futbolcuyken lakabı Kasap İsmail'di. Herhalde futbolcularına böyle oynayın dememiştir.

Çünkü İsmail Kartal'ın dışarıda melek gibi bir insan olduğunu söylemek de istiyorum. Müsabakaya gelince Abdulkadir Ömür'e çok geçmiş olsun.

Türk futbolu kasap futbolcular yüzünden Milli Takım'ın yıldızı olacak özel oyuncularını böyle kaybediyor. Bir futbolcu meslektaşına ne kadar böyle gaddar ve acımasızca girebilir, ona aynı şekilde arkadan futbol hayatını bitirecek müdahale eden bir oyuncu olursa ne düşünür!

Ekuban, Nwakaeme çok özel oyuncular fakat Djaniny onlarla aynı refleksi vermiyor. İkisiyle hiçbir iletişimi, pas alışverişi yok. Orta sahadan gelen oyunculara şut pozisyonu hazırlamıyor. Çok kopuk oynuyor. Ne zaman ki arkadaşlarıyla verkaçı düşündü zaten golü buldu.

Trabzonspor'da kapanan takımlara karşı kanatlar çok önemli. Serkan defansif olarak hata yapsa bile ofansta çok etkili ama sol bek Marlon çok yetersiz.

Trabzonspor'a bir santrfor, bir orta saha bir de sol bek alınırsa Abdullah Avcı bu takımı şampiyon yapar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Objektif
Objektif - 3 ay Önce

Sayın yetkili, en beğendiğiniz yönetici diye anket yapmışsınız kulüp başkanının ismi yok. Sayın Ahmet Ağaoğlu bazı hataları olmakla birlikte sportif ve mali açıdan başarılı bir kulüp başkanıdır, matematik yalan söylemez. Biz toplum olarak özellikle de bizim karadeniz coğrafyası özelde de trabzon eleştirmeyi sever, ama başarılı olmasına rağmen gönderilenin arkasından da başarılıydı keşke gitmeseydi demeyi de yani hakkını teslim etmeyi de bilir. Dolayısıyla Trabzonsporumuzun marka değeri Ağaoğlu döneminde yükselmiştir. Kulüp iflas noktasından çarkların döndüğü sportif anlamda yarışmacı bir noktaya gelmiştir. Yönetim öze dönüş projesinde ısrarcı olmalıdır. Yabancı futbolcuların transferinde kalite ve kulüp bütçesine uygunluk mutlaka göz önünde tutulmalıdır. Ağaoğlu döneminin transferde başarısız olduğu tek sezon bu dönemdir. Eğer hatalarından ders çıkarırlarsa ki öyle olacağına inanıyorum, çıtayı daha da yükselteceklerdir. Türkiye liginde başarılı olmak-şampiyon olmak çok boyutlu bir olaydır. Sportif başarı şampiyon olmaya yetmez; 95-96 sezonu buna en güzel örnektir. Ama tüm trabzonsporlular o yarışmacı takımı muhteşem takımı hala hayallerinde taşırlar, takım bütünlüğünde ısrarcı olunsaydı o takımın sonraki yıllarda şampiyon olması kaçınılmazdı. 2019-2020 sezonu yani geçen sezon ki takımdan sosa ve sörloth harici takım büyük oranda korundu. Sörlothu elde tutmak imkansızdı çünkü 6 ay sonra bedavaya elimizden çıkabilirdi gitmeyi kafaya koymuştu. 36 yaşındaki bir futbolcuya da yıllık 3 milyon euro vermek doğru değildi, hem de performansı düşüşteyken ve şampiyonluk enerjisi ve inancını kaybetmişken. Elbette yerleri çöp futbolcularla doldurulmamalıydı, işte en büyük hata buydu. Bu hatayı mevcut yönetimin tekrar etmeyeceğini düşünüyorum. Hatalarından ders alıp önümüzdeki yıllara bakılmalı. Trabzon camiası yönetim istikrarı yakaladığında başarılı olan bir kulüptür. İstanbul takımları yönetimleri istikrarsız olsa da saha sonuçlarıyla süreci devam ettirebiliyorlar ama trabzonda en başarılı olan yönetim bile bir gece ansızın gönderilebilir. Saygılarımı sunarım.

SIRADAKİ HABER