Trabzonspor'un Sosa'ya Teklifi

Yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle Onur Kıvrak, Juraj Kucka ve Burak Yılmaz gibi yüksek maliyetli isimlerle yollarını ayıran Fırtına’da, senede 3.2 milyon Euro (21.4 milyon TL) net ücret alan Jose Sosa’nın geleceği merak ediliyordu.

Trabzonspor'un Sosa'ya Teklifi

Bordo-Mavili yönetim, geçen yılın aksine bu sezon gösterdiği performansla beğeni kazanan ve kaptanlığa yükselmesinin ardından ortaya koyduğu sorumluluk anlayışıyla takdir toplayan Arjantinli yıldız için yeni bir formül üretti.

İndirim istendi

Karadeniz ekibi ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan 33 yaşındaki futbolcu ile pazarlık masasına oturan Ahmet Ağaoğlu ve kurmayları, Sosa’dan yıllık ücretinde indirime gitmesini istedi. Yönetim, Tangocu’ya “Yıllık ücretini 2.5 milyon Euro’ya (16.7 milyon TL) düşür, 1+1 yıllık yeni sözleşme imzalayalım. Futbol hayatının önemli bir bölümünü burada tamamla” teklifini iletti.

Menaceri Trabzon’a geldi

Türkiye’de mutlu olan Sosa’nın, yönetimin yeni teklifine sıcak baktığı ve her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduğu öğrenildi. Tüm bu gelişmelerin ardından yıldız oyuncunun menaceri de önceki gün Trabzon’a geldi. Başarılı futbolcunun tavrından memnun olan Bordo-Mavili yönetimin, önümüzdeki günlerde Sosa’nın geleceği hakkında daha somut adımlar atacağı kaydedildi.

‘Sorumluluklarımı yerine getiriyorum’

Onur ve Burak’ın takımdan ayrılması sonrasında kaptanlık pazubandını takan Sosa, sakatlığına rağmen devre arası kampında takım arkadaşlarını yalnız bırakmamıştı. Yıldız oyuncu konuyla ilgili olarak da, “Oynamayacak ya da antrenmana çıkamayacak olsam da kaptanlığın sorumluluklarını yerine getirmeye çalışıyorum” demiş ve Trabzonsporlu taraftarların gönlünü kazanmıştı. (Fanatik)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçekçi Adam
Gerçekçi Adam - 8 ay Önce

İnşAllah kabul etmez.
2,5 Milyon avro da anormal bir rakam. Sosa eski Sosa değil zaten. Beşiktaştaki, Milandaki Sosa değil. Aynısı olsaydı Milan bırakmazdı zaten.
2,5 Milyon avro çok fazla.
İnşAllah kabul etmez

adem özcelep
adem özcelep - 8 ay Önce

çok büyük para o yaştaki bir futbolcu için selçuk gibi genç bulup oynatmamız lazım orta sahada daha canlı enerjisi yüksek gençlere ihtiyaç var yazık bu paralara bence

SIRADAKİ HABER