Trabzonspor'un Stadına Kaç Kişi Alınacak

TFF'nin kararı sonrasında Medical Park Stadyumu'nda maçları kaç kişinin izleyeceği merak konusu oldu.

Trabzonspor'un Stadına Kaç Kişi Alınacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu toplantısından ekim ayından itibaren maçların sınırlı sayıda seyirci ile oynanması kararı çıktı.

Verilen karar sonrasında Trabzonspor'un maçlarını Medical Park Stadyumu'nda kaç taraftarın izleyeceği merak konusu oldu.

TFF'nin aldığı karar göre Ekim ayından itibaren statlara toplam seyirci kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacak.

Bu da 41 Bin 161 seyirci kapasiteli Medical Park Stadyumu'nda yaklaşık olarak 12 Bin seyirci alınması anlamına geliyor.

TFF'den yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir. Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır. Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır. Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecektir." ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oflu
Oflu - 5 ay Önce

13720

SIRADAKİ HABER