Trabzonspor'un TFF Seçimlerindeki Kararına Ahmet Metin Genç'in Tepkisi

Trabzonspor'un TFF için önerdiği Mustafa Hacıkerimoğlu'nun reddedilmesi camiada tepkilere neden oldu. Bu tepkilere Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metinç Genç de katıldı.

TRABZONSPOR 17.06.2022, 21:27
Trabzonspor'un TFF Seçimlerindeki Kararına Ahmet Metin Genç'in Tepkisi

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yeni başkanı Mehmet Büyükekşi oldu. 209 oyunda 158’ini alarak tek aday girdiği seçimde başkanlığa seçilen Büyükekşi’nin TFF yöneticisi Mustafa Hacıkerimoğlu’nu yeni yönetime almaması tartışmaları beraberinde getirdi.

Trabzonspor camiası tarafından Hacıkerimoğlu’na yapılan destek mesajlarına karşın Büyükekşi geri adım atmayarak Hacıkerimoğlu’nu yönetime almadı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Trabzonspor fanatikliliği ile bilinen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’ten dikkat çeken açıklama geldi.

Genç şu ifadelere yer verdi:

‘TRABZONSPOR ÖNERDİĞİ İSİM REDDEDİLİRSE GEREĞİ FARKLIDIR’

‘’TFF Yönetim Kurulu’na kulübümüz tarafından önerilen Mustafa Hacıkerimoğlu’nun reddedilmesi kadar, yerine kulüp tarafından başka bir isim verimesi de başlıbaşına manidar bir durumdur.Trabzonspor’umuzun yönetim kurulunun önerdiği bir isim reddedilir ise bunun gereği farklıdır’’

‘DURUŞU KAYBETMEMELİYDİK’

‘’O genel kurulu protesto etmektir.Anlaşılan masada kaybetmişiz. Sahada ve masada kaybediliyor ancak bizim bir duruşumuz vardı,o duruşu kaybetmemeliydik’’

Yorumlar (0)