Trabzonspor'un Yeni Asbaşkanı Kim Oluyor?

Ahmet Ağaoğlu'nun yeni asbaşkanını sosyal medyadan duyurdu...

Trabzonspor'un Yeni Asbaşkanı Kim Oluyor?

Trabzonspor'da göreve devam etmeyeceğini açıklayan Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun yerine gelecek isim merak konusu olurken, akla ilk olarak Ahmet Ağaoğlu'nun eski yol arkadaşı Ömer Eyüboğlu gelmişti.

Fakat gelen bilgilere göre Trabzon Lisesi'ni şampiyon yapan müdür Ömer Eyüboğlu'nun, Ahmet Ağaoğlu'na karşı kırgınlığı devam ediyor.

YENİ ASBAŞKAN SAĞIROĞLU MU?

Son olarak tecrübeli gazeteci Barış Yurduseven'in sosyal medyadan açıkladığı habere göre, Ahmet Ağaoğlu'nun yeni asbaşkanı Ömer Sağıroğlu oluyor.

Yurduseven twitter hesabından,"Trabzonspor'da Hayrettin Hacısalihoğlu'nun yeni yönetimde olmayacağını açıklamasının ardından yeni Asbaşkan Ömer Sağıroğlu oluyor...
Başkan Ağaoğlu'nun Ömer Sağıroğlu ile bu konu da anlaştığı ve Sağıroğlu'nun da liste çalışmalarına başladığı öğrenildi..." şeklinde paylaşımda bulunarak yeni asbaşkanı açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 22:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salbayrak
Salbayrak - 2 yıl Önce

Trabzonspor değerlendirmesi

Kulübün Finansman durumu;

Kulübün içinde bulunduğu finansman sıkıntısına bir de kurlardaki artış eklenince borçlar bir anda iki katına yakın yükseldi. Yönetim bu krizi doğal olarak yönetme refleksini gösteremedi. Zira kriz güçlü ve derindi. Böyle bir yükün altından mevcut yönetimin kalkması mümkün görünmüyor. Mevcut yönetimde veya kulübün içinde krizi yönetebilecek, yönlendirecek kabiliyetli finançılar yok.

Yönetim hataları;

Trabzonspor şu zamana kadar ne sportif anlamımda ne de yönetim ve kalkınma anlamında yeni bir anlayış ortaya koyamadı. Kulüpte farklı bir sinerji yaratması beklenen kişiliklerin mevcut sıkıntılar içinde kaybolup gittiğini ve sorunların her geçen gün içinden çıkılmaz hale geldiğini gözlemliyoruz. Sorunları çözme noktasında akil adam eksikliğini fazlasıyla hissediyoruz. Dolayısı ile her kafadan ayrı sesler çıkıyor ve ahengi bozuk kısa vadeli çözümler asıl yaramıza merhem olmaktan çok uzak kalıyor. Her zaman söylüyorum yöneticiler basiretli ve akıllı davranmak zorundadır. Duygularıyla veya başkalarının etkisi altına kalarak hareket etmemeliler. Tüm paydaşları sofranın etrafına toplamak suretiyle büyük bir sinerji yaratmak büyük başkanlarının yapabileceği bir iştir.

Taraftar baskısı ve sonuçları;

Trabzonspor taraftarı olarak en büyük özelliğimiz takımımızı canımızdan fazla sevmemizdir. Zaman zaman aşırılara kaçarak takıma zarar verdiğimizi anlamakta güçlük çekiyoruz. Özellikle son dönemlerde taraftar olarak futbolcularla Empati kurma noktasında eksiklerimizin olduğunu görüyorum. Empati kuramayan bir toplum karşı tarafa saygı göstermez. Çünkü sürekli kendini haklı görür. Kendinden başkası yalandır. Oysa empati yakınlaştırır, güçlendirir daha dinamik hale getirir. Taraftar kaybetmeyi değil de kazanmayı kendine ilke edinmelidir. Kazanmak futbolcuyu her hal ve şartta bağrına basmaktır. Oynamayan oyuncuyu elbette teknik heyet işine son verir. Bu futbolun doğal akışında vardır. Sabır taraftarın altın kuralı olmalıdır.
Bir de Taraftarlarımız yönetime baskı yapmaktan artık uzak durmak zorundadır. Yönetimler bir plan ve program çerçevesinde külübü yönetme hakkına sahiptir. Baskı ise yönetimin söz konusu plan ve programı yönetme hakkını elinden alır. Bu da uzun vadede külübe zarar verir. Kurumsallaşmadan uzak bir görüntü ortaya koyar. Kulüp yönetilemez hale gelir.

Trabzonspor’un marka değeri ve marka değerine futbolcuların katkısı.;

Trabzonspor gerek ülkemizde ve gerek dünyada marka değeri yüksek bir takımdır. Trabzonspor’da Marka değeri yıllar süren başarı öykülerinin bir tezahürü olarak ortaya çıkmıştır. Bu markada katkısı olan İskenderler, Şenollar, Hamiler, Ünallar, Fatihler ve bir çok futbolcu bulunmaktadır. Bu futbolcular hepimizin gönlünde taht kurdu. Hangimiz Haminin, Fatih’in gollerini özlemedi. İşte bu anlayış ve bu özlem biz Trabzonluları bir yaptı. Kalbimiz TS için hep aynı atar.

Trabzonspor mu ? Onur & Burak mı ?

Bildiğiniz üzere Onur ve Burak Türkiye’nin en iyi futbolcucuları arasında yer almaktadır. Bu durum genel kabul görmüş bir durumdur. Trabzonspor bu futbolcuları kadro dışı bırakması bir çok açıdan (ekonomik, psikolojik ve belirlenen hedefler açısından ) değerlendirdirilmesi gereken bir durumdur. Bu durum Trabzonspor’un marka değerine zarar vermeden çözülmesi tek temennimizdir. Bu futbolcuların geçmişte Trabzonspor’a önemli Hizmetleri olmuştur. Bu noktadan sonra bize yani taraftara düşen görev sağduyulu davranmak ve ulusal basının gazına gelmeden bu futbolcularımıza gereken saygı ve sevgiyi göstererek veda etmektir. Bu saygıyı hakeden performans gösterdiklerine inanıyorum. Trabzonspor bir büyük değerdir. Futbolcular da bu değerden nasiplenir. Burak ve Onur bırakın onurlarıyla gitsinler. Bırakın güzel anılarla kalsınlar.

Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar bekleyemezsin. Farklı şeyler yapıp başarıyı yakalayabiliriz.

Saygılarımla
sait_albayrak61@hotmail.com
Yazar

SIRADAKİ HABER