Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Güven’den Büyük Başarı!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde belirlenen Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında Trabzonspor’un genç yöneticisi Sertaç Güven’in şirketi yer aldı.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Güven’den Büyük Başarı!

Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerinin başarılarına küresel ölçekte dikkat çekmek ve küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek için düzenlenen ve başvuran şirketlerin 2015-2017 arası iki yıllık ciro artışı dikkate alınarak yapılan Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi yarışmasının sonuçları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı dolayısıyla Samsun'da açıklandı.

TRABZONLU GÜVEN’DEN BÜYÜK BAŞARI

Trabzonspor Kulübü yöneticisi Akçaabatlı genç iş adamı Sertaç Güven’in sahibi olduğu ve yönetim kurulu başkanlığını yaptığı “Doğa Denetim A.Ş”  son 3 yılda en hızlı büyüyen 100 şirket arasına girerek 26. sırada kendisine yer bulmayı başardı. 

ÖDÜLÜ VARANK VERDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da katılımıyla gerçekleşen törende Güven ödülünü, Trabzonlu Bakan Mustafa Varank’ın elinden aldı. 

Varank’a Trabzonspor forması hediye eden Güven’in bakan ile uzun uzun sohbet ettiği görüldü. 

GÜVEN “YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Ödül ile ilgili açıklamalarda bulunan Sertaç Güven “"Grup şirketlerimizden Doğa Denetim A.Ş. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) değerlendirmesi sonucu, Türkiye’de son 3 yılda en hızlı büyüyen 26. şirket seçildi. Ödülümüzü hemşehrimiz, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank takdim etti.
Bu gururu yaşatan çalışma arkadaşlarımı yürekten kutluyorum." İfadelerini kullandı.

CİROLAR %605 ARTTI

Toplantıda dağıtılan "İlk 100'e Giren Şirketlere İlişkin Analizler" kitapçığından derlenen bilgilere göre, söz konusu 100 şirket 2015-2017 döneminde cirosunu yüzde 605 artırdı.

Listeye giren şirketlerin ortalama ciro büyüklükleri ise 59,8 milyon lira olarak açıklandı.

MİLLİ GELİRİN 18 KATI

Şirketlerin nominal gelirlerindeki artış oranı Türkiye'nin nominal milli gelirindeki artışın 18 katı olurken, 
firmalar 2015-2017 döneminde istihdamlarını yüzde 70 yükseltti.

Bu 100 şirketin yüzde 63'ünün ihracat yaptığı, ihracatta Almanya'nın ilk sırada yer aldığı, listedeki 36 farklı sektörden şirket tarafından 68 ülkeye ihracat gerçekleştirildiği belirtildi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
osman baskan
osman baskan - 1 yıl Önce

sayın yöneticimizi tebrik ediyorum, böyleisine kriz ortamında müthiş başarı

Uğur ÇALIŞKOL
Uğur ÇALIŞKOL - 13 ay Önce

Başarılarının devamını dilerim.

SIRADAKİ HABER