Trabzonspor’dan Hakem Hatalarına Anlamlı Gönderme

Geçtiğimiz hafta sahasında Galatasaray ile karşılaşan ve son dakika golüyle galibiyeti elden kaçıran Trabzonspor, sosyal medya hesabında hakem hatalarıyla ilgili anlamlı bir video yayınladı.

“Dersimiz futbol, derdimiz futbol” başlığıyla yayınlanan videoda hakemlerin yanlış karar verdiği pozisyonlarla ilgili detaylı olarak pozisyonların irdelemesi yapıldı. Özellikle Galatasaray maçında Trabzonsporlu futbolculara yönelik olarak yapılan ayağa basma ve tokat hareketlerinin karikatür olarak anlatıldığı maçta, her hareketin karşılığının neyle cezalandırılması gerektiği de adeta bir ilkokul öğrencisine anlatılır gibi anlatıldı.

Videonun başlangıcında Galatasaray’lı Ömer Bayram’ın Pereira’ya attığı tokat karikatürize edilerek, pozisyonun devamında kırmızı kart verilmesi gerektiği hatırlatıldı. Sörloth’un yükselerek kafa vurup golü bulduğu pozisyonla ilgili Galatasaray’ın faul itirazına da cevap verilen paylaşımda, golün net bir şekilde nizami olduğu belirtildi.

Trabzonspor’un yaptığı animasyonlu paylaşımda Ömer Bayram’ın yine Pereira’nın ayağına bastığı ve faul verilmeyen pozisyon da irdelendi. Paylaşımın en sonunda ise ilkokul fişlerinde yer alan “Ayşe Bak, Nazlı Topu Al, Ahmet İpi Tut” gibi ifadelerin yerini “Şike yapma, Ayşe Irkçılık Yapma, Ayşe Hak Yeme” şeklindeki anlamlı fişlere bırakması dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 09:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Süleyman
Ali Süleyman - 10 ay Önce

İyi de reklamlardan video izlenmiyor ki.

engin
engin - 10 ay Önce

video da konuyla anlamlı zaten..

SIRADAKİ HABER