Trabzonspor’dan Kadın Cinayetlerine İlişkin Duyarlı Paylaşım

Trabzonspor sosyal medya hesabından son yaptığı paylaşımla Türkiye’de son yıllarda yaşanan kadın cinayetleri konusundaki hassasiyetini bir kez daha gösterdi.

Trabzonspor’dan Kadın Cinayetlerine İlişkin Duyarlı Paylaşım

Dün gece geç saatlerde Ordu’da yaşayan üniversite öğrencisi Ceren Özdemir evine girmek üzereyken kimliği belirsiz bir kişi tarafından saldırıya uğramış ve bıçaklanmıştı. Acil bir şekilde hastaneye kaldırılan ve yaşama tutunma mücadelesi veren 20 yaşındaki Ceren tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aynı zamanda balerinlik de yapan genç kızın evine gidene kadar geçtiği yolların kamera görüntüsü incelendi fakat kendisini takip eden kişi yüzünü saklamasından dolayı yakalanamadı. Zanlının aranması sırasında kamera görüntülerindeki kişiye benzetilen ve gözaltına alınan bir kişi ise sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Son yıllarda artan kadın şiddetine vurgu yapmak amacıyla Trabzonspor resmi instagram hesabından “Şule, Özge, Güleda, Ceren... Artık yeter! Aynı acı son, değişen yalnızca isimler...” şeklinde bir paylaşım yaptı. Paylaşıma Trabzonsporlu taraftarlar da yorumlarıyla destek verirken, cinayeti işleyen zanlıya lanetler okundu ve bir an önce Emniyet güçleri tarafından yakalanması temenni edildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER