Transferde Sınır Olmayacak

Üstünsalih: Transferler için bütçe belirlemedik. Çünkü ihtiyacımız olan her oyuncuyu alacağız. Futbolculara da bir lira borcumuz kalmadı.

Transferde Sınır Olmayacak
 Devre arasındaki transfer dönemi için ekonomik anlamda rahatlamak isteyen Trabzonspor'da yönetim, UEFA Avrupa Ligi'nde elde edilen başarıların ardından gelen maddi kaynağın önemli bir bölümünü futbolcu ödemelerine aktardı. Kulübün mali işlerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Abdi Serdar Üstünsalih, "Futbolcuların kafasının rahat olması bizim önceliğimiz. Bu yüzden futbolcu ödemelerini büyük bir titizlik içerisinde yapıyoruz. Şu anda hiçbir futbolcumuzun bizden alacağı yok. Ekonomik anlamda sağlam adımlar atıyoruz. Çünkü hedefimiz görevi devraldığımızdan çok daha rahat bir ekonomiye kavuşturmak" ifadesini kullandı. Kulübün borcunun fazla olduğunu, bu nedenle de zaman zaman bazı sıkıntılar yaşandığını ifade eden Üstünsalih, bu konuda şöyle konuştu: 

Kısıtlama yapmadık 
"Borcu planlı bir şekilde bitirmek istiyoruz. Bu konuda en önemli adımı da yapımı devam eden Akyazı Projesi'nin içerisinde bulunan stadın isim hakkını satarak atmayı planlıyoruz. Buradan gelmesi muhtemel gelir, kulübü çok ciddi bir borç yükünün altından kurtaracaktır. Ayrıca devre arasındaki transfer dönemi için ise bir bütçe belirlemedik. Çünkü takımımızın ihtiyacı neyse ona göre takviye yapılacak. Bu konuda hiçbir kısıtlama yapmadık. Taraftarlarımızın bu konuda içi rahat olsun."
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2013, 03:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER