UEFA'dan Trabzonspor Açıklaması

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA'nın dosyaları ile ilgili kararını kendilerine bildirdiğini ve Avrupa'da mücadele edebileceklerini açıkladı. UEFA da 1 yıl men cezası verildiğini ancak şartların yerine getirilmesi için 15 Ekim'e kadar süre verildiğini duyurdu.

UEFA'dan Trabzonspor Açıklaması

UEFA , FFP nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilen Trabzonspor'un önümüzdeki sezon Avrupa'da mücadele edebileceği yönünde "şartlı" bir karar karar verdi ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da açıklama yaptı.
Daha önce UEFA Disiplin Kuruluna sevk edildiklerini hatırlatan Ahmet Ağaoğlu, "Disiplin Kurulunda olunca insan ister istemez geriliyor. 28 sayfalık gerekçeleri açıklayan bir rapor geldi. UEFA organizasyonlarına katılmamıza müsaade ediyorlar." ifadelerini kullandı.

Verilen kararın şartlı olduğunu vurgulayan bordo-mavili kulübün başkanı, şunları kaydetti:

"Finansal Fair Play Komitesinin 3 şartı vardı. Birincisi yeniden yapılanmanın imzalanması koşulu. İkincisi Türkiye Futbol Federasyonu Lisans Talimatı'nın yürürlüğe girmesi. Üçüncüsü de 5 milyon avro zarar barajının altında kalınması koşulu. Bize 15 Ekim'e kadar süre veriyorlar. Ancak biz bu 3 şartı da bugün itibarıyla yerine getirmiş durumdayız. Herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. Artık kuraları bekleyeceğiz."

Öte yandan Trabzonspor Kulübü, UEFA'nın verdiği kararın ardından Twitter hesabından Avrupa Ligi ile ilgili paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda "We are coming (Geliyoruz)" ifadesi kullanıldı.

UEFA'DAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

UEFA'nın yaptığı açıklamada ise, "Trabzonspor, 2 yıl içinde Avrupa'ya katılma hakkı elde ettiği 1 sezon için men edilme cezası aldı ancak 15 Ekim'e kadar şartları yerine getirirse, bu ceza yürürlüğe alınmayacak." ifadeleri kullanılacak. 

Öte yandan UEFA'nın Trabzonspor'un bu sezon Avrupa'dan elde edeceği gelirlerin %50'sine el koyacağı da belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER