Ünal Karaman 2 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Bordo-mavili kulüpte bayramlaşma töreni bugün saat 15.00'te Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleştirilecek. Öncesinde ise teknik direktör Ünal Karaman ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Trabzonspor’da geçtiğimiz sezon başında göreve gelen teknik direktör Ünal Karaman ile yola devam etme kararı aldı. Deneyimli teknik adamla 2 yıl daha sözleşme uzatan Bordo Mavililer imza töreni düzenledi. 

Düzenlenen törene Karaman’ın yanı sıra Başkan Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi. 

AĞAOĞLU: SABAH 06:00'A KADAR MUKAYESE ETTİK
Törende konuşan Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu “sevgili hocamızla ilk konuştuğumuz zaman sadece başlangıçtır yönetime geldiğimiz zaman uzun bir süreçten geçeğimizi ifade etmiştik. Yeniden yapılanma altyapıya önem veren altyapıdan yetiştiridğin futbolcuları ilkleri benimsemiş bir kadro oluşumu ile ileriye taşımak için  hocamızla çalışmaya başlamıştık.  İlerleyen süreç içerisinde sevgili hocamızla teknik direktörlüğün ötesinde yük ve sorumluluk yüklendiğinin farkındaydık çoğu zaman hem yönetim kurulu arkadaşlarımız, hocalarımız personellerimiz asli görevlerimizin dışında pek çok şeyle uğramak zorunda kaldık.

Kendi adıma konuşayım çok önemli bir dönem kulübe başkan olarak mı tahsildar olarak mı hizmet ettim. 2. biraz daha doğru herkesin biraz daha fedakârlık yapması gerekiyordu. Hocamıza teşekkür ediyorum en zor olanı Türkiye'de teknik direktörlüktür hele ki Trabzonspor’da çok daha farklıdır hepiniz biliyorsunuz. hem teknik heyet hem oyuncalarımız sonrası için biraz daha önümüz temiz biraz daha umutlu önümüzü sürerek umutla kafamızdaki düşünceleri hem de kulübün idari yapısını sahaya yansıtacağımızı düşünüyorum. Hocamızla uzun sürdür biraz 1-2 aydır kadro yapılanmasını altyapıyı profesyonel kadroyu nasıl şekillendireceğimizi ramazanda sabah 6 ya kadar münazara ettik. Burada bütün arzumuz camianın gurur duyulacağı beğeni ile izleyeceeği profesyonel bir kadro oluşturup devamlılığını sağlamak' dedi. 

AĞAOĞLU: AYAKTA KALMASI İMKANSIZDIR
Ağaoğlu: Allah mahcup etmez inşallah hocamız güvendiğiniz inandığımız sağlam karakterli yönetimi işini kolaylaştıran ve özveri ile hizmet eden bir insan. Trabzonspor'a gönül vermiş insanların Trabzonspor'a hizmet etmek elinden gelen gayreti için mücadele eden insanlar var. Bu kadar ağır sıkıntıları yaşayan bir kulübün ayakta kalması imkânsızıdır. Huzurlarınızda kendisine 2 yıllık sözleşme nizamladığı için teşekkür ediyorum yönetim adına kendisine teşekkür ediyor ve arkasındayız diyorum. Hocamızla birlikte yan yanayız. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah yardımcımız olsun" diye konuştu. 

KARAMAN: ONLAR OLMAZSA BİZ OLMAYIZ
Ünal Karaman: hepinize iyi bayramlar diliyorum sene boyunca bu oda içerisinde ama sevinci paylaştık ama hüzünü paylaştık. Derslik olarak geçti burası klasikleşmenin ötesinde Trabzon farklı bir şehir her şeyiyle farklı bir şehir dokusunu bozma adına ısrarcı olmazsa. başkanım çok güzel şeyler söyledi bize destek veren en az yönetim kurulu kadar değerli hizmetleri olan çalışanlarımıza emekçilerimize teşekkür ediyorum. Onlar olmazsa biz olmayız. Profesyonel yaşantımızı hayat standartlarımızı gerçekleştirmek üzere hep önümüzü açtılar. Tüm ekibim adına başkanım yönetim kurulum adına sizlere teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

GÖNDERİLECEK OYUNCU VAR MI?
Trabzonspor'da düşünmediği oyuncu olup olmadığı sorusuna Karaman, "Her oyuncu bizim için çok değerli. Bunun içinde bizim üzülerek gönderdiğimiz oyuncular dahil. Bizim bütün çabamız onları kazanmak adına. Zaman zaman alırız Kalabalık kadromuz var. 1461 kulübümüzde olan oyuncularımız var. Bununla ilgili yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımızla, alt yapı hocalarımızla bir araya gelip fikir paylaşımı yapıyoruz. Onların gelişimine hangi kategori uygunsa ona uygun planlama yapacağız. 

Burada ilk aşamanın bittiği dönem içinde devam noktasında bizimle kimler devam edip hangi oyuncuların kalacağı şekilde bilgileneceksiniz. En son aşama bitip müsabaka evresine geçtiğimiz anda elimizde kalan kadro, dışarda takibini yapacağımız oyuncularla ilgili bilgileneceksiniz" diyerek yanıt verdi. 

TRABZONSPOR'DA ANLAŞILAN İSİMLER VAR MI?

AĞAOĞLU: 3 - 4 oyuncu ile ciddi şekilde görüşmelerimiz ilerledi. Görüşmelerimiz devam eden oyuncular var. Bunların isimleri maliyetleri, milliyetleri ancak yüzde yüz imza aşamasına geldiğnide kamuoyuna duyrulmuş olacak. Hocamın da takip ettiği gibi ki hocamız isimler vermiş. Onlar bir yerde kaybolmuş her halde. Her gün onlca isim çıkıyor. Bir gün Macaristan'dan, Gana'dan, Arjantin'den geliyor. 
Kamoyunu yanlış yönlendirdiğini aynı oluşturduğunu düşünüyorum. Görşütüğümüz oyuncular var, hemen hemen yüzde 80 90 anlaşma noktasına vardığımız oyuncular var. Görüşmelerimizin devam ettiği oyuncular var. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER