Ünal Karaman'dan Maç Sonu Sosa Açıklaması

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Başakşehir maçının ardından konuştu.

Ünal Karaman'dan Maç Sonu Sosa Açıklaması

Trabzonspor'un Başakşehir'e sahasında 4-2 mağlup olduğu maçın ardından, Teknik Direktör maç ve sakatlıklar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

ARAYA İNCELER GİRİNCE...

Mağlup olmamıza rağmen oyuncularıma teşekkür ediyorum çünkü inanılmaz bir özveri gösteriyorlar. zaman zaman kendi futbol karakterinin dışında görevler bekliyoruz onlardan, zaman zaman biraz daha fazla zorlanıyorlar… Araya inceler girince, onu size bırakıyorum. Nwakaeme dün antremanın yarısında 9 günün üzerine ilk defa antremana katıldı ve bugün sahada kullanmak zorunda kaldık, bunun ötesinde özverili duran ve destekleyen bir taraftarımız var. Yönetim kurulumuzun müthiş desteği var. Bununla beraber oyuncularımın bir duruşu var, ben burda sonuc ne olursa olsun oyuncularıma teşekkür ediyorum.

TRABZON FUTBOL ŞEHRİDİR AMA

Tabii burada ufak destekler gerekiyor, bunu sezon basından beri samimi olarak aldığımızı söyleyem ama mücadeleye devam edeceğiz. Evet bir kadro yapılanmamız var, transfer yasağı gibi bir durum var ama uzun yıllara dayalı bir altyapı organizasyonu da yapmış değilsiniz. Tamam Trabzon futbol şehridir ama bunun belirli bir program ile ayarlarsanız ve bunu kullanırsınız… Ama bu oyuncuları kullanacağız ve olgunlaşacaklar. Evet kupa maçı oynayacağız, zorlu lig macları oynayacağız ve bu anlamda kullanabileceğimiz oyuncu sayısı bir hayli az. Yine Pereira ve Ekbuan’ın sakatlıkları var. Sosa’nın tedavisi hala devam ediyor.

2 tane milli takım oyuncumuz var, dolayısıyla tüm bunlar topladığınızda evet bir zorluk var fakat gördüğüm su var ki her şeyiyle mücadele edin bir oyuncu grubu var. Bir kez daha taraftarımıza teşekkür ediyorum, mücadeleye devam.

BİZ NE KADAR ÜZGÜNSEK SOSA ÇARPI 2

Sosa kampa zamanında gelip tedavisini ve çalışmasını üst seviye özveriyle yapan bir oyuncumuz. Kamp döneminde tedavi ve çalışmasını yaptı ve şu anda soyunma odasında biz ne kadar üzgünsek çarpı 2 diyebilirsiniz. Ama sakatlığı çok riskli bir yerde zannediyorum biraz daha sürecek, ama oyuncumuz inanılmaz istekli, çalışma şiddetini biraz daha hızlandırıyor isteği ile ama bizim koruma kollama misyonumuz var. Oyuncuların sağlığı alacağımız bir galibiyetin çok çok ötesinde, gelişmeleri sizlerle paylaşırız.

Kaybetmek üzücü oyuncularımızın göstermiş olduğu mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Fakrlı bir duruş sergiliyorlar. Kendi güçleri ölçüsünde buna cevap vermeye çalışıyorlar bu bir teşekkürü hak ediyor. Sezon başından beri yalnız bırakmayan bir taraftarımız var. Teşekkür ediyorum. Yönetim kurulumuz bir duruş gösteriyor kulübümüzün mali tablosunu biliyorsunuz her şeye rağmen bu mücadeleyi veren topluluğun niyetlerinden şüphe etmeyecek.

Hugo ağrı kesici iğne ile çıkıyorsa 8-9 gün sonra Tony yarım antrenman yapıyorsa onlara şapka çıkarmaktan başka bir şey elden gelmez. Sonuna kadar biz bunu göğüsleriz biz kupa maçı lig derken kadro derinliğimiz azaldı. Genç oyuncularımız gündeme gelecek ama meyvelerin bile olgunluk süresi vardır. Hem oyuncuyu kaybedebiliriz hem de Altan gelen oyuncular ile ilgili güven sorunu çıkar. Zaman zaman içerisinde sorun çıkabilir. Sosa’nın katılmasına milli takımdaki oyunculara, Pereira’nın sorunu eklendi Ekuban belirsiz Hugo’nun yarın nasıl bir tepki ile geleceğini bilmiyorsun. İnananlarla mücademizi sürdüreceğiz. Oyuncularım gösterdiği durumdan memnunum.

Zaman zamanda kullanırım “adalet güzeldir yönetende daha güzel durur” hayatın içerisinde adil bir yerde duyurmaya karar verdik. Çevremizdekilere de çok şey kaybetmiş olabilir Bize sunduklarını yaşamaya devam edeceğiz. İnce pozisyonlara kritik noktalara farklı değerlendirebilecek birçok pozisyonu gündeme getirebiliriz. Küçük dedikler çok önemlidir. Bizim kardeşimizde art niyet arama gibi bir durum söz konusu değil. Desteğe ihtiyacı var ise adil bir sonuç için gayret gösteren kişilerin hevesini kursağında bırakmamak dileği ile. Kontenjan oyuncularından ziyade daha çok şehri için mücadele etmek isteyen oyuncu topluluğu. Abdülkadir ve Yusuf'tan hiç mücadele etmediği bölgelerden destek istiyorsunuz. Sabır noktası içeresinde belli bir noktada kalmak gerekiyor. Adalet çizgisini yerine getirmek üzere doğru yolda olduklarını düşünüyorum.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 22:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güven Karabacak
Güven Karabacak - 1 yıl Önce

Ünal aga ADAMAINNNNNN

yorum
yorum - 1 yıl Önce

bu gün taraftarı beğendim,bu çocuklar her şeyin en güzeline layık çok iyi mücadele gösterdiler mücadele edin kaybedin ama mahkum olmayın hepinizi çok seviyorum.

tuncay şişman
tuncay şişman - 1 yıl Önce

ya hoca bjk maçındaki gibi sadece izledin orda bir caner e macı verdin burda abdus ve yusuf salağını sadece seyrettin inçe inceler var evet seninkinin yanında hafif bence ben transfer yasaginada inanmıyorum sen ve yönetim bu yusuf ve abdusa bel bağladığınız surece bir halt olmaz bu sözüm özellikle başkana eğer medyada yazıldığı gibi bir para verildiyse başka ihanet etti 3 yıldır söylüyorum yine söylüyormuş bu ikisinden birsey olmaz vasat oyuncular ve en önemlisi oyun zekaları cok ama cok kötü komik durumlara düşüyorlar sen ve başkanın hikaye anlatmaya devam edin bu başakşehir toplu oynuyor bir sosa bir olcay olsaydi boyle olmazdı

Babanız Trabzonspor
Babanız Trabzonspor - 1 yıl Önce

Tuncay boş yapma bedavadan anlatmissin tamam çok mu biliyorsun ver parayı 15 20 milyon kaldıralım bide transfer yapalım paran yoksa konuşma bu gençlerin arkasındayız savaşanlar oynasinlar yenilsinler dingil daha geldiği ilk gün dedi bizden 2 3 yıl bişey beklemeyin alt yapımızı şekillendiricez bitti milyonluk transferler diye boş boş konuşmada icraatın varsa onu yap bütün takima teşekkür ediyorum hasta Trabzonsporlu olarak böyle oynayın dik oynayın savaşın yeter ruhunuz yeter...

SIRADAKİ HABER