Ünal Karaman'dan Maç Sonu Sturridge Açıklaması

Trabzonspor maçı sonrası Abdurrahim Albayrak'tan saldırı açıklaması

Ünal Karaman'dan Maç Sonu Sturridge Açıklaması

Şu bilgilendirmeyi yapayım hepimiz muhtemelen farkındasınız ama hatırlatmakta fayda var. Avrupa kupası maçından sonra takımı dinlendirdi as oyuncularını oynatmadı yorumları yapıldı. 17 18 oyuncum sezon başından beri oynuyorlar. Bir müsabaka oynatmadık diye dinlendirdi demek adaletsizlik var. 1-0’dan sonra girdiğimiz net gol pozisyonları var eğer girdiğiniz pozisyonları yapamazsanız bitiş düdüğü çalınca talihsizlik yaşarsınız.

İYİ MÜCADELE EDEN BİR TAKIM
Her şey bir kenara iyi mücadele eden bir takıma karşı oynadık. Evet oyuncularım sağ olsunlar kendi duruşlarının çok çok üzerinde hep aşma çabası üstündeydiler. Gören ve anlayan gözlere teşekkür ederim. Zaman zaman belli bir tecrübenin üzerindeki oyuncular yorgunluk yaşayabiliyorlar. Ekuban’da iki depar sonrası zorlandığını gördük. 

Tüm kadromuz hazır olduğunda inşallah çok daha iyi olacak. İnşallah çok daha iyi oyunla sonuç alan bir Trabzonspor olacak. Ben bugün verdikleri mücadeleden dolayı iki takım oyuncularını da tebrik ediyorum” dedi.

STURRIDGE’Yİ RİSKE ETMEK İSTEMEDİM 
Karaman, oynadığı her maçı kazanmak için sahaya çıktıklarını belirterek, “Oynadığım her müsabaka da oyuncularımı kazanma adına hazırlarken ve şartlar ne olursa bu oyuncularla sonuç almaya çalışırken, kendimden başkasını ligde favori aday olarak kendimden başkasını göstermem oyuncularıma ve tarzıma ihanet olur. Bugün bizim için bitmişse bir sonraki müsabakanın hazırlığı içerisinde oluyoruz. İnsanlar Daniel’i görmek isteyebilir ama 33 gün içerisinde 1.5 idmana çıktı. 

EKUBAN’IN BİLE ZORLANDIĞI ANDA… 
Hafta içerisinde 5 idmanımıza katılan Ekuban’ın bile zorlandığı anda onu riske etmek istemedik. İyi niyetli insanların içerisinde bulunduğu ve hizmet ettiği bir takımımız var tepeden tırnağa. Bu yolculuk bizi nereye getirir bilmiyoruz. Oyuncularımız da insan onlar makine değil. Onların da yorgunlukları ve hastalıkları olacak. Bu zor dönem içerisinde arkadaşlarının yerine de mücadele eden arkadaşlarımız var. Ben o oyuncularıma teşekkür ediyorum. Bu lig sonunda nerede olacağımızı ise hep birlikte göreceğiz” diye konuştu. 

MAÇ ÖNCESİ FAVORİ OLARAK GÖRÜLMESİ
Karaman, maç öncesinde favori olarak gösterilmeleriyle ilgili olarak ise şöyle konuştu: “Biz kendi gerçeğimizle mücadele ediyoruz. Bazılarının kendi dünyası hayal alemi. Onların hayal aleminden ziyade bizim gerçeğimizdir aslolandır. Bugün de baktığımız zaman çok iyi mücadele eden bir Galatasaray takımı vardı. Favori olmak favori gösterilmek güzel ama bizim de kendi zorluklarımız var. Şayet anlarsanız empati kurabilirseniz bu tarz maçların oldukça zor maçlar olduğunu anlayabilirsiniz.  Hafta içerisinde uyardık ayaklarımız yere basacak dedik ama bazı insanlara gerekli mesajları iletemedik sanırım.”

NEDEN KENDİ SAHALARINDA KABUL ETTİLER
Karaman, maç içerisinde oyunu kendi sahalarında kabul etmeleriyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Bizim oyun karakterimiz kendi sahasına çekilen bir oyunu kabul etmez. Ama takımı bütün olarak görmek lazım. Galatasaray takımı da sonuçta çok iyi oyunculardan kurulu bir takım. Ama bu tarz takımları hele ki kontra ataklarda bu kadar pozisyon bulmuşsanız buna yaslanma veya Galatasaray’ın aldığı risk diyebilirsiniz. Biz beklerimizin kanat oyuncularına oldukça yakın olmasını isteriz. Ve bazen de maçın hikayesini yapılacak bir orta vurulacak bir top yazıyor. Son derece üzüntü verici bir durum. Ama oynadığımız takım da oyunu bırakmamaya çalıştı. Puan almaya ve gol atmaya gayret gösterdi. Siz atamıyorsanız ikinciyi bu tür oyunlara da hazır olmanız gerekiyor” diye konuştu. 

HAKEM HAKKINDA YİNE KONUŞMADI
Karaman, maç içerisinde Ömer Bayram’ın Pereira’ya tokat atmasına sarı kart verilmesiyle ilgili olarak, “Biz teknik adamlar olarak bu tür konuların içerisinde olmamalıyız, yöneticilerimiz gerekirse açıklama yapacaktır” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüdaverdi BALLI
Hüdaverdi BALLI - 11 ay Önce

Hocam öncelikle yenilmediğimiz için kutlarım, galibiyet olsa daha lezzetli olurdu ama ne yapalım berberlikte yenilmekten daha iyidir.Ancak;
1-Bu takım niye bu kadar basit sarı kartlar görüyor?
2-Ne zaman 90+ gol yemeyeceğiz.
3-Arka arkaya yaşanan sakatlıkların nedenleri nelerdir?
Bu konularda açıklamada bulunursanız sevinirizç

Aydın
Aydın - 11 ay Önce

Hoca boş konuşuyor.. Maç sonu sağa sola laf yetiştiriyor.. 5 maçta sonradan yenilen goller ve 11 puan kayıp.. Hoca değilsin.. Taktik 0,,Sadece antrenörsün.. Maç kurtaramıyor Oyun tutamıyorsun.. Şampiyonluklar Oyun tutmaktan geçer

Aydın
Aydın - 11 ay Önce

Hoca boş konuşuyor.. Maç sonu sağa sola laf yetiştiriyor.. 5 maçta sonradan yenilen goller ve 11 puan kayıp.. Hoca değilsin.. Taktik 0,,Sadece antrenörsün.. Maç kurtaramıyor Oyun tutamıyorsun.. Şampiyonluklar Oyun tutmaktan geçer

SIRADAKİ HABER