Ünal Karaman: "Huzur Şart"

Teknik direktör Ünal Karaman, G.Saray galibiyetinin artık geride kaldığını ve Alanyaspor maçına odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Ünal Karaman: "Huzur Şart"

Teknik direktör Ünal Karaman, G.Saray galibiyetinin artık geride kaldığını ve Alanyaspor maçına odaklanmaları gerektiğini söyledi. Takım olarak hâlâ eksikleri olduğuna işaret eden tecrübeli teknik adam, "Zamanla çok daha iyi bir duruma gelebiliriz. Bunun için huzur, samimiyet, dürüstlük lazım. Herkes hata yapabilir ama bunlar büyütülmemeli" diye konuştu. Karaman, "Bizim mutlak doğrularımız olmalı. Bunlar nedir; sahaya çıkan futbolcu bütün sorunlarını dışarıda bırakmalı, rakibe saygı göstermeli ve öz güven, mücadele gücü yüksek olmalı. Dünyanın en iyi takımı ile de oynasak sahaya galibiyet için çıkarız. Biz tek tek maçlara bakıyoruz. 30 maçta da 3'er puan hedefliyoruz" dedi.

'GECE KARANLIĞI GİBİ OLMALIYIZ'
TRabzonspor'un menfaatine herkesin destek olması gerektiğini ve kusur aramanın kimseye yarar sağlamayacağını ifade eden Karaman şöyle devam etti: "Bu camianın etrafında toplanan her birimden insanlar var. Eğer sen çok hata ve kusur görmek istersen görürsün. Mevlana, 'Başkalarının kusurunu örtmekte gece karanlığı gibi olun' diyor. Biz de şu an camia içerisinde varsa gece karanlığı gibi olmaya gayret göstereceğiz. Kim samimi, bizimle beraber, kucaklayacağız, kim samimi değil o samimiyeti içerisinde hangi verimi, desteği alabiliriz onun gayreti ve çabası içinde olacağız. Yoksa, 'Tamam sen hata yaptın, git' dediğin noktada camiada, kulüpte adam bırakmamamız lazım.".


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER