Ünal Karaman'ın Beşiktaş Maçı Sonrası Basın Toplantısı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Ünal Karaman'ın Beşiktaş Maçı Sonrası Basın Toplantısı
Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Beşiktaş'ı 2-1 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından konuştu.

Zorluklarla boğuşarak bugünlere geldiğini kaydeden Karaman, "Sezon değerlendirmesi ayak üstü konuşulacak konu değil. Türk spor kamuoyu yaşadığımız zorlukların farkında. Kamp döneminde, sezon içi zorluklar yaşadık. yönetim baya zorluk yaşadı. Biz her problemi aşarak, zorlukları fırsata çevirdik" dedi.

Oyunculara teşekkür eden teknik adam, "Oyuncularımız zorlukları aşmayı istememiş olsaydı, asla başaramazdık. Yeri geldi 13-14 oyuncuyla idmana çıktık. Sahadaki oyuncularımız bunu mazeret olarak sunmadı. İkinci aslan payı da taraftarların. Son iç saha maçımızdan evlerine mutlu gittiler" ifadelerini kullandı.

"MAZERET ÜRETMEDEN MAÇLARA ÇIKTILAR"
"Bugünlere gelmemizde aslan payını oyunculara veriyorum." diyen Karaman, şöyle devam etti:

"Kulüp içinde yaşanan zor duruma, imkansızlıklara mazeret üretmediler, onlar da bizim fırsatımız diyerek fırsata dönüştürdüler. Antrenmanda en ufak olay olmadan sevgi, saygı, çalışma disiplinleri oldu. Müsabaka ortamına çıktığında da camiasını, formasını helaliyle, alın teriyle ıslatıp yeteneği doğrultusunda hatta bazen olmayan özelliklerin de üzerinde kendilerini geliştirerek bizleri bugünlere getirdiler. Hepsine teşekkür ediyorum. Gerçekçi eleştirilere bakıldığında kanat oyuncularından orta saha, hücum oyuncusundan savunmada top kesecek oyuncu durumuna getirdiğiniz anda birçok olumsuzluğa, zorluğa rağmen mazeret üretmeden çıktılar, temsil noktasında ellerinden geleni yaptılar. Taraftarlarımıza bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Onlara mübarek günde iyi veda oldu diye düşünüyorum. Kazandığımız için de mutluyum."

"OYUNCULARIMIZA TEKLİF OLMASI İYİ"

Karaman, takımın geleceğine ilişkin olarak ise şunları söyledi:

"Geleceğin ne göstereceğini konuşmak çok zor. Oyuncularımıza Avrupa'nın güçlü takımları tarafından izlenip transfer tekliflerinde bulunulması iyi sezon geçirdikleri, gelecek adına en iyi şekilde ülkemizi temsil etme noktasında değerlendirilebilir. Trabzonspor'un gelecek hedefi varsa eksik bölgeleri tamamlayarak ve mevcut kadroyu olabildiğince koruyarak, daha da rekabetçi ortam oluşturarak sevgi ve saygı ortamı içinde geleceğe en iyi şekilde odaklanması gerekir. Şu an için ben dahi konuşamıyorum. Bekleyip görmek lazım. Önümüzde Rize maçı var. O maçtan sonra gelişmelerden haberdar olursunuz. Trabzonspor, kendi geleceğini planlayacak yetenekte, donanımda başkan ve yönetime sahip. Trabzonspor kendi menfaatleri, maddi gücü doğrultusunda, gelecek planlaması doğrultusunda en iyisini yapacaktır diye düşünüyorum."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER