Ünal Karaman'ın Göztepe Maçı Sonrası Açıklaması

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Göztepe maçı sonrası basın toplantısında konuştu.

Ünal Karaman'ın Göztepe Maçı Sonrası Açıklaması
Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Süper Lig'in 10. haftasında Trabzonspor'un 1-0 mağlup olduğu Göztepe karşılaşması sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kaybetmenin üzücü olduğunu belirten Ünal Karaman, "Öncelikle üzüntümüzü ifade edeyim. Onun ötesinde ilk yarıda oynadığımız oyun bize yakışmayan bir oyundu. Her ne kadar top bizde gibi görünse de, topun hızı bizim beklediğimiz şekilde değildi. İkinci yarı daha gayretli, daha istekli bir takımım vardı. Pozisyon bulan, oyun iştahı olan bir takım vardı. Maalesef sonlandıramadık. Sonlandıramadığımız için de böyle bir sonuçla karşı karşıya kaldık. Bunun adına üzgünüm ama özellikle geçen seneden beri bu takımın yükünü çeken, genelde 'iskelet' diye tabir ettiğimiz oyuncu isimlerini zaten sizler biliyorsunuz. Her şeye rağmen bırakmadan, her şeye rağmen mazeret üretmeden, her şeye rağmen hem kişisel gelişimlerine hem de camianın beklentilerine cevap verme adına gösterdikleri üst düzey bir çaba var. İkinci yarı birçok arkadaşlarını o çabaya ortak ettiler ama olmadı. Onlara teşekkür ediyorum. Bu sonuç için de üzüntümü ifade ediyorum" dedi.

"TERCİH ETME HAKKIM VAR"

Majid Hosseini'nin kadroda yer almamasıyla ilgili olarak yöneltilen soruya ise Ünal Karaman, "Sonuçta bir kadro iskeletimiz var. Bu kadro iskeleti içerisinde her oyuncuyu tercih etme hakkımız ve şansımız var. Bugün böyle bir tercihte bulunduk. Makul gerekçelerden bir tanesi ve en bilineni, Göztepe'nin ön tarafta süratli oyuncuları vardı. Ivanildo'nun hızına biraz daha güvendiğimiz için öyle bir tercihte bulundum. İlk yarı evet, beklenenin altında oynadı ama ikinci yarı o da toparladı" diyerek yanıt verdi.

"HOCANIN KARARI MUTLAK ESASTIR"

Karşılaşmadaki penaltı pozisyonuyla ilgili olarak ise Karaman, "Tabii ki ben de izledim pozisyonu. Bazen bizim görmemizle, maçı yönetenlerin veya idare edenlerin, VAR odasında olanların görüşleri örtüşmeyebilir. Tabii ki kendimin bir yorumum var. O yorumu kendime saklayacağım ve spor kamuoyu pozisyonu zaten görür, izler ve gerekli yorumu onlar da yaparlar. Biz de takip ederiz. Sonuçta hocanın kararı mutlak esastır. Biz de ona uyduk" dedi
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zekeriya
Zekeriya - 3 ay Önce

Ne hocası bu hakemleri yöneten tff yani Türkiye fenerliler federasyonu. Atanan hakeme bakın yönettiği her maç
katliam.

Ahmet Can
Ahmet Can - 3 ay Önce

Hocam goy goyculara sakın itibar etme. Fernandes den vaz geçme ancak fernandesin partneri hoseini olmalı. Hüseyin hemen her maçta hata yapıyor. Fizik gücünde geçen seneden fazlası yok eksiiği var kendisini bir adım bile geliştirmedi. Hatta son haftalarda hata yapmadığı maç yok. Birde peraire da düşüş sürüyor. Takımın yediği golün tek suçlusu adamı takibi bırakan peraira dır. Birde sanki her maç gol yiyen hüseyin hoseini ikilisi değilmiş gibi vay efendim neden tandemi bozdun. Sağlam tandem vardı da mı bozuldu. Bu takımın tandemi fernandes hoseini dir .

SIRADAKİ HABER