Ünal Karaman Maç Sonu Lafı Çaktı!

Trabzonspor teknik direktörü Ünal Karaman Galatasaray maçı sonrası açıklamalarda bulundu

Ünal Karaman Maç Sonu Lafı Çaktı!

Spor Toto Süper Ligde Trabzonspor, Hakem Ümit Öztürk’ün skandal performansıyla Galatasaray’a 3 -1’lik skorla mağlup oldu. Maçın ardından konuşan Trabzonspor teknik direktörü Ünal Karaman, “Oyun başına yakışmayacak şekilde başladık. Tedirginlik vardı. İlerleyen dönemlerde daha yerli yerine oturduk. Gol bulduk, pozisyon bulduk. Devreye girerken yine bize yakışmayacak şekilde gol oldu. Hemen arkasında 2 – 2’yi bulabilirdik. İkinci yarı baskı pozisyon bir çok şey yetmiyor. Kısıtlı sayıda ki oyuncularla... 
Bazen birç ok galibiyetten daha anlamlı buluruz bu yenilgileri. Biz yenilgilerle kendimizi büyütürüz ama bazı insanların kendini büyütmeleri için özel çabaya ihtiyacı var. Biz samimi gayreti çabayı veriyoruz. Sonuç alırız almayız, kaybederiz. Biz kendi payımıza düşeni alırız. Oyuncularımı tebrik ettim. Kaybedebilirsiniz ama bazı kayıplarf arklı kazançlar olur. 
Sakatlıktan dolayı bazı arkadaşlarımız katılımı olur. 
Bugün 3 – 1’den sonra 3 – 2’yi bulsaydık Sosa’yı alırdık. Kaybettik üzgünüz. Önümüzdeki haftalara daha güvenli bakacağız” dedi. 
Hakem Ümit Öztürk ile ilgili konuşan Karaman, ‘Ben sıcağı sıcağına çok şey konuşabilirim. Burada salolan maçın adil şekilde yönetilmesi adına sahaya çıkan hocamızın vereceği karardır. Ben ilk pozisyon ile alakalı içerde gördüm. Çoük net görememiş olabilirim. Ama verilmeyen penaltıyla alakalı saha kenarında ekranda gördüm. Çok net gördüm gibi geldi. Ama demikki bazen bakmakla görmek farlı şey.. bazen bakarsınız görmezsiniz ama biz gözle gönülle görmeye devam edeceğiz. En azından camiamızın en azından bize teslim edilen genç fidanlara doğru bakmayı ve doğru görmeyi salık edeceğiz. Bir maç kaybettik üzgünüm” diye konuştu. 
Arda’nın performansıyla ilgili olarak ise Karaman, “İyi bir performans sergiledi. Emin adımlarla ilerleyecek. Daha çok yolu var. Ama tabi bunlar onun için ve diğer genç oyuncularımız için çok önemli tecrübe. Bunlarla hayata hazırlayacaklar kendini..” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MerNoire28
MerNoire28 - 2 yıl Önce

ŞİKEDE EVRİM DEYİŞİKLİĞİ Hocam iyi konuşuyorsunda bu iş böyle işliyor eskiden şike vardı gizli yapıyorlardı şimdi VAR geldi şike yasal oldu

Ilker perinçek
Ilker perinçek - 2 yıl Önce

Bu sene ya tayyipköprügücü ya da fetospor u şampiyon yapacaklar bu yıl dayyiple fetoş kapışıyor trabzonspor asalet ile asil duruşuyla kendi ile yarışmalı bu sadece futbol değil bu anadolunun saflığı serefi onuru cumhuriyetin ateşi onurlu gençler yetiştirme okulu iyi futbolcu şampiyon futbolcu populer futbolcu emre gibi caner gibi yavşak olacaksa yusuf gibi kupasız terbiyeli ahlaklı gençler olsun

yorum
yorum - 2 yıl Önce

hocam hepinize çok güveniyorum hiç ezilmedik bu çocuklara seneye rakip yok.

ALİ
ALİ - 2 yıl Önce

ÜMİT ÖZTÜRK hatalı olabilir ama Trabzonspor dahil 17 külübün: "Türk futbolunda biliyoruz ki hiç kimse hakemler aleyhinde tek bir kelime konuşmaz. Niye konuşmaz çünkü bundan bir süre önce Galatasaray Başkanı hariç 17 kulübün başkanının imzasıyla Kulüpler Birliği Vakfı denilen saçma ve zırva organizasyonda bir bildiri yayınlandı. Fikret Orman bildirinin ardından açıklama yaptı."
"17 kulüp dedi ki 'Hakemler hakkında konuşmak ayıptır. Hakemler de insandır. Hakemlere toz kondurulmaz' Bunu da kocaman bir kağıda döküp servis ettiler mi? O gün o bildiriyi servis edenlerin bugün konuşmaya ne hakkı var? Hangi yüzle hangi haysiyetle hangi onurla konuşuyorlar? Bu yüzü nereden buluyorlar?"
"Dün 'Hakem hakkında konuşulmaz, hakemler hakkında konuşmak ayıptır. Hakemler hakkında konuşan Galatasaray bilmemne olmalıdır' diyeceksin, aradan süre geçince hakemler hakkında demediğini bırakmayacaksın! Bu güç demek değildir, bu yüzsüzlüktür! Şimdi kendilerine diyorum ki yazdıkları evrakı alsınlar, okusunlar, sonra katlasınlar, yırtsınlar, çayın içine atsınlar, içsinler yutması kolay olur. Ne oldu? Neredesiniz? Hani hakemler hakkında konuşmak ayıptı? Hani Galatasaray terbiyesizdi? Ağzınızdan çıkanı kulağınzı duyuyor mu?

SIRADAKİ HABER