Ünal Karaman Sosa İle Özel Görüştü

Ünal Karaman'dan Jose Sosa'ya: ‘Kendini, Fener’e hazırla’

Ünal Karaman Sosa İle Özel Görüştü

Trabzonspor'da Ünal Karaman, Fenerbahçe maçında sahaya kaptan olarak çıkacak olan Jose Sosa ile yakından ilgileniyor. Arjantinli yıldızla kısa bir görüşme yapan Karaman, “Artık omuzlarındaki yük daha fazla. Fenerbahçe maçına kendini en iyi şekilde hazırla” dedi.

Trabzonspor'da üst üste alınan 3 beraberlik ve sonrasında gelen 5-0’lık Malatya mağlubiyetinin ardından en ağır fatura kaptan Onur Kıvrak ve Burak Yılmaz’a çıkmıştı. İki yıldız ismin de yönetim kurulu tarafından süresiz olarak kadro dışı bırakıldığı açıklanmıştı.

Onur’un kaptanlığı da elinden alınırken, bu görevin Arjantinli yıldız Jose Sosa’ya verileceği öğrenildi. Milli ara dönüşünde oynanacak kritik Fenerbahçe maçında kaptanlık pazubandını takacak olan 33 yaşındaki oyuncu, sahaya da farklı bir kimlikle çıkmayı hedefliyor.

‘Sorumluluk al’

Teknik direktör Ünal Karaman da hafta boyunca tecrübeli futbolcuyla yakından ilgilendi.

Dün U21 takımı ile oynanan maç öncesinde de Sosa’yla kısa bir görüşme yapan başarılı çalıştırıcı, “Artık omuzlarındaki yük daha fazla. Her maçta olduğu gibi Fenerbahçe karşısında da sana ihtiyacımız var. Bu kritik maça kendini en iyi şekilde hazırla. Senden daha fazla sorumluluk almanı ve ataklarımızı yönlendirmeni istiyorum” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER