Yaşanan Çirkin Olay Yunan Basınında Manşetlerde

Kayseri’de bir kendini bilmezin sahaya girip, Bakasetas’ı tehdit etmesi Yunan basını tarafından farklı yerlere çekildi…

Yaşanan Çirkin Olay Yunan Basınında Manşetlerde

Bazı sosyal medya hesapları Kayserisporlu holiganın, Bakasetas’a Olympiakos Başkanı Vangelis Marinakis’in sözleri yüzünden saldırdığını iddia etti. Türkiye’de statlarda güvenliğin yetersiz olduğunu yazıp, Yunan oyuncuya zarar bile verilebilecek bir durumun ortaya çıkabileceğini iddia etti.

Sport FM; “Bir Kayserispor taraftarı Bakasetas’a saldırdı” başlığını attı. Alt başlığına; “Kayserisporlu ateşli bir milliyetçi Bakasetas’a saldırdı. Düşürme girişiminde bulundu. Yunan orta saha oyuncusuna doğru koştu. Ona küfretmeye başladı” denildi.

Ethnos gazetesi ise, “Bakasetas sakin bir güç! Bir holigan sahada işgal etti. Ona karşı tehditkar hareketlerde bulundu. Bakasetas soğukkanlılığını korudu. Olayın ardından ‘Gençlere iyi örnek olmalıyız’ dedi” denildi.

44’üncü dakikada sahaya giren bir taraftarın üzerine yürümesiyle ilgili olarak Bakasetas, "Türkiye'de ve Yunanistan'da benzer olaylar yaşanıyor. Önemli olan bizler futbolcular olarak saha içinde sakin kalmalıyız. Gençlere örnek olmak için oynuyoruz ve onlara rol model olmak durumundayız" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rizeli TS 53
Rizeli TS 53 - 2 hafta Önce

Sahaya atlama olayının anlık değil planlı olduğunu düşünüyorum. Trabzonspor’un şampiyon olmasını istemeyen kirli düzenin elemanları Trabzonspor’un en iyi oyuncusunu tahrik ederek ceza almasını istemiş belli ki. Yani bakasetas afresiftir ve elemana cevap verir ve böylelikle en az 9-10 maç veririz diye düşündüler. Bakın maçtan önce de istanbul basınında fenerli editörler tarafından ‘fırtına IHH IHH KAYSERİye karşı’ diye provokatif manşet atarak rakibi gaza getirmeye çalıştı. Biz tüm bu tuzaklara düşmeyeceğiz, sakin kalacağız ve ligin sonunda BİZ ŞAMPİYON OLACAĞIZ!

Bayram Yılmaz
Bayram Yılmaz - 2 hafta Önce

Trabzonspor a bu yapılan gerçekten provakatifmi yönetim ve tüm siyasetçilerimiz i göreve davet ediyorum araştırılsın.... Uyanık ol Trabzpnsporlular
İnşaAllah osene bu sene.

SIRADAKİ HABER