Yeni Malatyaspor'dan Flaş Trabzonspor Açıklaması

Yeni Malatyaspor Sportif Direktörü Ali Ravcı, Trabzonspor'un Sadık'ı daha önce istediğini söyledi.

Yeni Malatyaspor'dan Flaş Trabzonspor Açıklaması

Evkur Yeni Malatyaspor Sportif Direktörü Ali Ravcı, transferin gözde ismi Sadık Çiftpınar için Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan resmi teklif aldıklarını belirterek, “Galatasaray’dan resmi teklif almadık. Trabzonspor’un Sadık’ı daha önce çok istediğini biliyorum. Sadık Yeni Malatyaspor’un ona çok şey kazandırdığını biliyor. O da kulübün menfaatleri doğrultunda hareket etmek istiyor” dedi. 

Evkur Yeni Malatyaspor Sportif Direktörü Ali Ravcı, Antalya Belek’te açıklamalarda bulundu. Sezon başlarken kimsenin ilk yarı bitiminde bu durumda olacaklarını tahmin etmediğini belirten Ravcı, “Hem fikstür hem de diğer takımlarla kıyaslandığında bütün otoriteler bize çok fazla şans tanımadı. Sezonun ilk kampını 12-13 kişi ile yaptık. Hiçbir bahanenin arkasında sığınmadan çalışma odaklı oyuncularımıza ve teknik heyetimize gücenerek bu yola çıktık. Geldiğimiz noktada muazzam bir başarı elde ettik. Aslan payını futbolcularımıza vermekle birlikte teknik heyetimizle başta başkanımız ve yönetim kurulunun, kulüpte bütün çalışanlarımızın büyük fedakarlıklar yaptığı, çok büyük sevgi, saygının olduğu ortamda bu başarı ortaya çıktı. Siz dünyanın en iyi futbolcularını da getirseniz, dünyanın en iyi teknik direktörünü de takımın başına koysanız bir takımın içerisinde ruh yoksa orada kazanılacak başarı tesadüf olur. Hayatta tesadüflere inanmam. Ortada başarı varsa bileğiniz gücüyle elde edilmiş başarıdır. İlk yarıyı iyi bir sırada bitirdik. Bu başarının sürdürülebilir olması gerekiyor. Malatya şehri Süper Lig’de Avrupa kupası görmüş bir şehirdir. Biz bunu devam ettirmek istiyoruz. Kampımıza başladık” diye konuştu. 

“Trabzonspor’un Sadık’ı daha önce çok istediğini biliyorum” 
Transferin gözde ismi Sadık Çiftpınar hakkında da konuşan Sportif Direktör Ravcı, şunları söyledi: 
“Sadık’ın güzel bir hikayesi var. İkinci ligde başkanımıza ve yönetim kurulumuza tavsiye ettiğimde o zaman bana serzenişte bulunmuşlardı. Biz 2. Lig’de şampiyonluğa oynuyoruz, nasıl 3. Lig’den topçu alalım gibi. Ben Sadık’a ilk günden bu yana inandım. Bizim yüzümüzü kara çıkartmadı. Her sene üstüne koya koya gitti. Büyük takımların Sadık’a teklifi en başta beni gururlandırıyor. Demek ki biz iyi oyuncu tercihinde bulunmuşuz ki bu teklifler geliyor. Başkanımız Adil Gevrek'in, Sadık konusunda Fenerbahçe ve Beşiktaş ile görüşmesi devam ediyor. Galatasaray’dan resmi teklif almadık. Trabzonspor’un Sadık’ı daha önce çok istediğini biliyorum. Sadık’ta giderken Yeni Malatyaspor’un ona çok şey kazandırdığını biliyor. O da kulübün menfaatleri doğrultunda hareket etmek istiyor. Yoksa bütün futbolcuların hayalidir, büyük takımlarda oynamak. Milli Takım’da oynamak. Ama burada her iki tarafında menfaatleri düşünülerek hareket ediliyor. Birkaç gün içerisinde bu konu netlik kazanır.” 

Ali Ravcı, ayrıca iç sahada oynadıkları maçlarda stadı doldu görmek istediklerini de sözlerine ekledi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorum
Yorum - 1 yıl Önce

Sadık fb gitti Trabzonspor un almamasına üzülmedim büyük takım oyuncusu olmak başka bişey ayrica malatya bulunduğu yere bakacağına ligdeki takımların durumuna bakmali aynı malatya 2. Yarıda düşmemeye oynayabilir.

SIRADAKİ HABER