Yusuf ve Abdulkadir İçin Gün Verildi

Trabzonspor'un futbol şube sorumlusu Haluk Şahin Ankaragücü maçı öncesi özel açıklamalar yaptı.

Yusuf ve Abdulkadir İçin Gün Verildi

Fatih Altaylı'dan flaş yorum: "Eğer Abdülkadir, Burak ile görüşmeye... Fatih Altaylı'dan flaş yorum: "Eğer Abdülkadir, Burak ile görüşmeye devam ederse..."

SİVAS MAÇINDA ALTYAPIDAN 5 KİŞİ SAHADAYDI"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Şahin, ''Sivasspor'da maçında genç oyuncuların performansını gördük.Gençlerin kendilerini ispatlayabileceğini düşünüyorum. Sivas maçında altyapıdan 5 kişi sahadaydı. Daha sonra Batuhan ile bu sayı 6 oldu. Bu bizim için gurur verici bir olay. İnşallah devamı gelir. Dışarıdan yaptığımız yabancı futbolcu ve yerli yabancılarla iyi bir harman yapabilirsek Trabzonspor'un önünü açabiliriz diye düşünüyorum'' dedi.

"TRABZONSPOR'DAN AYRILMA OLASILIĞI OLAN YABANCI FUTBOLCU VAR MIYDI?

Haluk Şahin, ''Erkan Yeşil diye bir futbolcumuz var u17 takımında. Onu Trabzonspor'a kiralayıp, 1461'e kiralık alacağız. Onu da A takıma hazırlayacağız. Zaten bizde oynayan tüm futbolcuları A takıma hazırlıyoruz. Çünkü bizdeki futbolcuların çoğu kaliteli futbolcular. Trabzonspor'da kötü futbolcu olmaz. Hepsi seçilmiş futbolcudur. Biz hep şuna değer veriyoruz zaten. Hepsi A takımda oynayacak diye birşey yok. Ama ben şuna inanıyorum. Bizim takımımızda oynayan futbolcuların hepsi Türkiye'nin çoğu takımlarında oynayabilecek futbolcular.Biz hep üstü düşünüyoruz.Milli takımı düşünüyoruz. Kaliteli futbolcu düşünüyoruz'' dedi.

YUSUF YAZICI VE ABDÜLKADİR HAKKINDA...

Haluk Şahin, ikisi de bizim güzide futbolcumuz. Mutlaka Avrupa piyasasında varlar. O konuyu ben size şöyle söyleyeyim, bizzat başkanımız yetkiyi verdi. Bu tip görüşmeleri başkanımız yapıyor. Ama başkanımızın da şöyle bir deyimi var "şu kadar borcumuz var o börcu ödeyen ikisinide alsın diye. İkisi de gözbebeğimiz. 1 milyon borcumuz var biliyorsunuz. Yani çokta isteyen kulüpler var ama bekleyip göreceğiz mayıs ayını haziran ayını. O zaman belli olur herşey zaten bugün transfer bitti. Burada bana göre konuşmanın bir anlamı yok. Artık onlarda futbola kilitlenip Cumartesi günkü maçı düşünecekler. Her hangi bir ön teklifte yok. Ama şunu diyebilirim ki ikiside Avrupa'nın her takımında oynayabilecek oyuncularımız. Zaten ilerleyen yıllarda göreceksiniz çok futbolcu bizim altyapımızdan çıkacak. Çünkü burada o hamur var o tarla var. Bu tarlayı ekip biçeceğiz'' şeklinde konuştu

BU İKİ FUTBOLCUNUN FİZİKSEL VE MENTAL DURUMU NE?

Haluk Şahin, ''Gayette iyiler. Hep üstüne koyarak ilerliyorlar. Şu anda biliyorsunuz Yusuf takım kaptanı Pereira olmayınca. Gayette iyi kaptanlık yapıyor. Diğer takım arkadaşları da ona uyum sağlıyorlar. Tam bir kolej havasındayız. Onun için hiçbir sıkıntı yok. Abdülkadir'de sıkı bir şekilde antrenmanlarını yapıyor. Bazen performans düşüklüğü olabilir inişli çıkışlı olabilir ama ikisi maşallah, ikisi demeyeyim takım maşallah yani Ekubandan tut Rodallega'sına kaleci Uğurcanına , yeni Abdülkadir'e, Batuhan'a yani hepsi özveriyle çalışıyor. İşin bilincindeler'' dedi.

"PEREIRA, ONAZI VE SOSA'NIN SAKATLIK DURUMLARI NE?"

Haluk Şahin son olarak, ''Onazi bu yılı kapattı biliyorsunuz. Pereira'yı memleketine gönderdik eşinin doğumu nedeniyle. O da 6 hafta kadar olamayacak gibi görünüyor. Sosa'da düz koşulara başladı. Muhtemelen bu hafta olmaz. Haftaya da Galatasaray maçı öncesi hocalar falan görüşecek. Onun da 1-2 haftası var diye düşünüyorum. Çünkü bu sabah doktor arkadaşlarla görüştüm. Onlardanda aynı cevabı aldım. Bekleyip göreceğiz. Bizim için futbolcu sağlığı çok önemli.Bir maç iki maç değil, tüm sezon ve gelecek sezonlar önemli. Kaptanımızdan daha uzun yıllar faydalanacağız. Onun tecrübesine takımın ihtiyacı var.Onun için bekleyeceğiz'' şeklinde konuştu. (Radyospor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER