Marek Hamsik İçin Skorboard'da Yazılan O Yazı Marek Hamsik İçin Skorboard'da Yazılan O Yazı

Bir yandan teknik adam arayışları sürerken diğer taraftan da transfer fırsatları için operasyon devam ediyor. Trabzonspor iki yıldız için resmen düğmeye bastı. İşte detaylar...

Kötü gidişat sonrasında Abdullah Avcı'nın istifasının ardından Fırtına'da takımın başına yardımcı Orhan Ak geçmişti. Genç hoca, Adana Demir zaferiyle maceraya iyi başlasa da Kayseri yenilgisiyle moraller bozulmuştu. Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde MKE Ankaragücü'ne 3-1 kaybederek turnuvaya veda eden Trabzonspor'da karşılaşmanın ardından Ak istifa ettiğini duyurdu.

'Takımı yormamak lazım'

Ak açıklamasında, "'Beraber geldik, beraber ayrılırız' dedim, Abdullah hocamın istifa sürecinde. Ama o zaman ricada bulundular, içerden biri kalsın diye. Yarı yolda bırakmam doğru olmazdı. Yardımcı olmak istedim. Takımın yaşadığı durumu görüyorduk, belki çıkış noktasını buluruz diye. Adana Demir maçı fena geçmedi. Ama son iki maç aslında sezonun özetiydi. Bir yere kadar getiriyorsunuz fakat sonra dağılmalar oluyor. Bugün bir karar aldım, başkana ulaşamadım ama haber yolladım kendisine. Yönetimi yormamak, takımı yormamak lazım. Bazen olmuyor. İçerden birisinin kalması demek ki doğru değilmiş. Benim için güzel bir tecrübe oldu. Herkese teşekkür ediyorum. Trabzonspor böyle kaybememeli. Bu kadar kolay goller yememeli, acı çekerek kazanmalı. Elimizdeki tek hedefi kaybettik, üzgünüz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Fanatik