“Beşiktaş maçı en rahat maçlardan biri olacak görüşündeydim”

Trabzonspor-Beşiktaş maçını canlı izledim. Trabzonspor’un Beşiktaş’ı yeneceğini düşünüyordum. Beşiktaş zorlama 1-2 maç oynadı ama motivasyonu düşük bir görüntüdeydi. Beşiktaş maçı en rahat maçlardan biri olacak diye düşünüyordum. Beşiktaşlılar alınmasın fikrim öyle. İlk yarıda kaleye şut bile atmadılar. Trabzonspor daha etkiliydi. Hak edilmiş bir galibiyet oldu.

Trabzonspor gelecek sezon şampiyonluğa oynayacak mı?

Bence bu kolay değil. Bugün alınan sonuçlara bakıp kimse, “Trabzonspor gelecek sene şampiyon olur” demesin. Beklenilmeyen bir başarı ortaya çıktı. Stres yoktu. Hocanın da mazereti vardı. Takım 10.sırada bile olsaydı kimse tepki koymazdı.

Şampiyonluk stresi başka bir olay. Türkiye standartlarında en deneyimli kadroya sahip Başakşehir de o havayı kaldıramadı. Onun için Trabzonspor’un bugünden yarına uygun oyuncuları bulması gerekir. Şampiyon olur diyemem ama yarış içinde olur.

Sadi Tekelioğlu’ndan genç oyuncu serzenişi

İş olduktan sonra ben söylemiştim demek bana göre tutarlı bir ifade değil. Ama beni üzen bir şey var. Sanki bu genç yıldızlar yeni oynatılmış gibi. Şota’dan sonra geldiğim dönemde kaç tane genç oyuncuyu oynatmışım bir baksınlar. Bu duruma beni üzüyor. 9 tane genç oyuncu oynattık. Bunları siz unutmuyorsunuz ama Trabzonlular unutuyor.

"Genç oyuncular 10 yılda kim bilir neler yapar"

Altyapıdayken ve bu durumları söylerken kimse inanmıyordu. A Takım’da oynatınca inandılar. Bugün genç oyuncuların kaliteleri ortada. Önlerinde en az 10 yıl var. Abdülkadir, Yusuf, Uğurcan iyi gidiyor. Kaliteleri ortaya çıkıyor.

Radyospor/Ajansspor