Ahmet Ağaoğlu'ndan Bicakcic Açıklaması

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transfer gündemiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ahmet Ağaoğlu'ndan Bicakcic Açıklaması

İşte Ağaoğlu'nun açıklamalarından satır başları...

- Bir futbol takımı futbol dışındaki işlerle fazla uğraşmamalı. İnşaat, enerji işine girmemeli. Oyuncu satarak para kazanmalı. Altyapıdan yetirdiği futbolcularla tasarruf yapan bir kulüp haline geldik.

''Uğurcan Çakır'a bu sezon 20M€ teklif geldi''
- 20 yaşında bir oyuncunun genç olmadığını öğrendik. 18 yaşındaki Felix, 17 yaşındaki Esposito takımlarında forma giyiyorsa; genç oyuncu kavramı 16-17'lere çekildi. Yusuf Yazıcı 20M€'ya gitti, Abdülkadir Ömür'e geçen sezon 20M€ teklif geldi; Uğurcan Çakır'a bu sezon 20M€ teklif geldi. Bir kulübün değerleri bunlardır.

''Trabzonspor paraları böyle batırdı''
- 33 yaşındaki stopere 2.2 milyon euro para vermiş bir kulübümüz biz, o futbolcu şu anda Kıbrıs'ta 150 bin euroya oynuyor. Trabzonspor paraları böyle batırdı. Oynatamadığınız oyuncuya 3 milyon Euro bonservis, 2.5 milyon Euro maaş verirseniz para kaybedersiniz.

''Kariyerli biri olması lazım''
- Yabancı yardımcı hoca Hüseyin Hoca'nın talebiydi. Hüseyin Hoca'ya yardımcılık yapacak antrenörün kariyerli biri olması lazım. Henüz imzalar atılmadığı için isim üzerinde bir şey diyemem. Formatı hocalar belirleyecek. Takımın patronu açık ve net olarak Hüseyin Çimşir'dir. Gelecek olan yardımcı hocanın altyapı, scout konusunda da deneyimli olması bizim için önemli.

''Görüştüğümüz 2-3 oyuncu var''
- Transfer görüşmelerimiz var ama Ermin Bicakcic gündemimizde yok. 800-850 bin Euro'luk bir bütçemiz var. Görüştüğümüz 2-3 oyuncu var. Transfer için var mı, var mı, var mı? soruları geliyor ama para sınırlı. Artık herkes bunu anlasın. Futbol eski futbol değil, sistem öyle değil.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 14:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevdet
Cevdet - 1 ay Önce

Sayın Başkan, madem bizim oyuncuların bir kısmına talip var. 1-2 tanesini satın ve elde ettiğiniz gelir ile stoper alıverin. Hiç kimse satılmaz diye bir anlayış yoktur. olmamalıdır da. Gerektiğinde bu kulüp ali Kemal Denizci yi satmıştır Fenerbahçe ye...

Murat Öz
Murat Öz - 1 ay Önce

Sturige örneği gibi

SIRADAKİ HABER