Altınordu İki Değerini Kaptırınca Tepki Gösterdi!

Trabzonspor'un Altınordu altyapısından iki önemli isim olan Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz'ü bedelsiz olarak transfer etmesiyle ilgili Ege temsilcisinden sitem dolu bir açıklama geldi.

Altınordu İki Değerini Kaptırınca Tepki Gösterdi!

Trabzonspor, Altınordu altyapısının iki önemli ismi Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz'ün transferlerini dün KAP'a bildirmişti. Altınordu ise bugün yaptığı açıklamayla Trabzonspor'a sitem etti ve bir uyarıda bulundu. İşte o açıklama:

"ALTINORDU Futbol Akademisi'nde (ALFA) eğitimlerini sürdüren, yıllarca emek verip üzerine titrediğimiz iki gencimiz Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz, Trabzonspor tarafından kulübümüze bilgi bile verilmeden "etik dışı" bir şekilde transfer edildi. Kağıt üzerinde "yasal" gibi görünen bu hareketin, ne yazık ki toplumun yazılı olmayan ve bizleri ayakta tutan değerlerinin derinden yaralanmasına neden olduğunu belirtmek isteriz. 

Kulübümuzü "yok sayarak" yapılan bu davranış, "Aileler bize gelip çocuklarını Trabzonspor'a vermek istediler" şeklinde açıklanacak kadar basit değildir. Trabzonspor, Türk futbolunun belki de sonunu hazırlayacak çok tehlikeli bir yol açmış ve öz kaynak sistemi dibine dinamit koymuştur. Üzerine basa basa belirtmek isteriz ki, bugünden itibaren, cebine 15-20 milyon TL koyacak bir çılgının, yıllarca emek verilen gençleri birer birer satın alamayacağının garantisini kimse veremez.

Bugün biz, evlatlarımızı kaybetmenin tarif edilemez üzüntüsünü yaşıyoruz. Yarın belki aynı sonla Trabzonspor veya bir başkası karşılaşacak.

Çocukken "komşunun bahçesinden meyve çalmak" kadar masum sayılamayacak bu tarz davranışları bırakmalı, çocuklarımıza örnek olacak etik değerlerimizi yeniden hatırlamalı ve Türk futbolunda yeni bir dönemi el birliğiyle başlatmalıyız. 

Saygılarımızla"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baj işinw
Baj işinw - 13 ay Önce

Bu tranferi , Fener, Gs, BJK yapsaydı bu şekilde konuşabilirmiydin.
Geçin bu rıv rıv'lari.

Manuel
Manuel - 13 ay Önce

Ne sacmaliyorlar. Yasal hak bu

Namik korkmaz
Namik korkmaz - 13 ay Önce

Eyer doğru ise altin ordu hakli trabzon spor bi aciklama yapmali aynisi bize yapilsa bizde tepki koyardik.

hadi be
hadi be - 13 ay Önce

altınordu açıklama yapacağına futbolcularınla sözleşme yapsaydın diğer takımlar alınca cıyaklamıyon trabzonspor alınca avazın çıktığı kadar bağırıyorsun hadi be

John Wick
John Wick - 13 ay Önce

He ya, sahip çıkamadın konuş tabii.

Kobra
Kobra - 13 ay Önce

Adam gibi çocuklarla ilgili olaydınız çocukların sözleşmesi bitmiş normal olanı yaptı trabzonspor etikmiş gütükmüş bırakın bu işleri.çocuklardan aidat alırken etik gütük sormuyorsunuz.

SIRADAKİ HABER