Kucka Transferinin Bedeli Açıklandı

Trabzonspor, Kucka'nın transferi için Parma ile görüşmelere başladığını KAP'a bildirdi.

Trabzonspor, Juraj Kucka'nın 4 milyon 998 bin euro karşılığında Parma'ya transfer olduğunu ve oyuncunun, geleceğe yönelik alacağı olan 1.5 milyon euro'dan vazgeçtiğini açıkladı.

Parma Kulübü, Kucka ile 30 Haziran 2022'ye kadar sözleşme imzalandığını duyurdu.

Trabzonspor'un KAP'a gönderdiği açıklama şöyle;

"Profesyonel futbolcumuz Juraj Kucka'nın, Parma kulübüne transferi konusunda anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre; Parma kulübü şirketimize sözleşme fesih bedeli olarak 4.760.000.-EUR ve ayrıca 238.000.-EUR tutarındaki FIFA dayanışma katkısını ödeyecektir.

Bununla birlikte, Juraj Kucka ile şirketimiz arasında yapılan fesih sözleşmesi uyarınca, oyuncunun sözleşme sonuna kadar tahakkuk edecek olan toplam 4.875.000.-EUR tutarındaki alacağına karşılık, 3.375.000.-EUR ödenmesine, oyuncu ile kulübümüz arasındaki imaj hakkı sözleşmesinin bedelsiz olarak sonlandırılmasına, mevcut tahakkuk emiş olan alacaklarının 01.11.2019 tarihinden başlayarak üç taksitte ödenmesine ve yapılan bu transfer dolayısıyla Karol Csonto' ya 200.000.-EUR hizmet bedeli ödenmesine karar verilmiştir."

Daha önce Sparta Prag, Genoa ve Milan'da oynayan 31 yaşındaki futbolcu, Temmuz 2017'de Trabzonspor'a transfer olmuştu. Bordo-mavili takımda 38 maça çıkan Kucka, 3 gol attı.


Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 20:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hun61
Hun61 - 2 yıl Önce

Ulan bilmece gibi bilgilendirme mi olur kafa mı buluyorsunuz.4 milyon878 in 3bilmem kaçını kuçkaya veriyorsun.e 1.5milyondan vaz geçti diyorsun bu ne be.2019.11.1e kadar sıcak parayı kullanacan taksitle ödeyince borc olmuyor öyle mi?Of başum ağrıdı

Vedat
Vedat - 2 yıl Önce

Bari ay sonuna kadar sürüyordu ara transfer bu haftasonu için dursaydı acelesi neydiki elde mi kalırdı mı diye. Orta sahada tecrübeli topçu yok elimizde ben Batuhan la olmaz fazla zorlamayın.

manuel
manuel - 2 yıl Önce

sozlesme sonuna kadar alacagi parayi odemek ne alaka sattigin topcuya sozlesme bitis tarihine kadar maas vermek nedir.

East61
East61 - 2 yıl Önce

Burak Yılmaz: al 4 milyona, peşkeş çek 850bine bjk'ye, Kucka, al 5 milyona ver 1 milyona! Adamlar kadro dışı bıraktıkları ve sözleşmesinin bitimine 6 ay kalan bedava aldıkları Babel'i 6 ay kiralık 2 milyon€ ya versin, Tolga'yı 6 milyon €'ya! Sonra siz yöneticiyim diye geçinin, para yok diye ajitasyon yapıp TS'un itibarını düşürün ortalıkta! Parayı çar çur eden Ustadan çok sizsiniz! Al bakalım Burak gibi maç başı 1 gol ortalamı bir futbolcuyu bir takımdan, kaç para istiyecek!! Trabzon'un avanak halkı da alkış tutup size yönetici diyor! Ağlayıp durmayın, paranız yok idiyse gelmeseydiniz! Haraç mezat harcadınız Gül gibi takımı!!! YAZIKLAR OLSUN

SIRADAKİ HABER