Trabzonspor'dan Beşiktaş'a Transfer Çalımı

Eljif Elmas’ın Fenerbahçe’de yakaladığı başarı sonrası Napoli’ye yaptığı transfer Türk kulüplerinin rotasını Makedonya’ya kırmalarına neden oldu.

Trabzonspor'dan Beşiktaş'a Transfer Çalımı

Beşiktaş'tan sonra Karadeniz ekibi de Gudjufi ile ilgileniyor. Bordo-mavillier süper genç için Makedonya'ya bir heyet yolladı. Aile ile görüşüldü.

Trabzonspor, Besar Gudjufi için Beşiktaş ve Dinamo Zagreb ile yarışıyor. Eljif Elmas’a benzetilen 16 yaşındaki sol kanat oyuncusu için Bordo-Mavililer, kulübü Strumica ve ailesi ile temasa geçti. Beşiktaş ise genç yetenek için 400 bin Euro önerdi. İşte son dakika haberinin detayları...

Trabzonspor, son dönemde Avrupa'da adından söz ettiren Makedon futbolunun genç yeteneği Besar Gudjufi'nin peşinde... Fenerbahçe'nin Napoli'ye sattığı Eljif Elmas'a benzetilen 16 yaşındaki sol kanat oyuncusu, Belasica Strumica forması ile 12 maçta 2 gol ve 3 asistlik bir performans sergileyerek tüm dikkatleri üstüne çekti.

1 YIL FUTBOL OYNAMAYABİLİR
Genç yetenek ile Beşiktaş ve Dinamo Zagreb de ilgileniyor. Beşiktaş'ın Gudjufi için kulübüne 400 bin Euro'luk teklif yaptığı da belirtildi. Gudjufi yaşından dolayı FIFA kurallarına göre transfer yapamayacağı için Trabzonspor prosedürleri izliyor. Bordo-mavili yetkililer, Makedonya'ya giderek öncelikle oyuncunun kulübü ve ailesi ile görüştü.

Bu transferin yetiştirme bedeli dahil 500 bin Euro'ya bitebileceği ancak Makedon oyuncunun 1 yıl oynamama durumunun da söz konusu olduğu da belirtildi. Fenerbahçe 2017'de Rabotnicki'den aldığı Eljif Elmas'ı 2 yıl sonra tam 16 milyon Euro'ya Napoli'ye satmıştı. Trabzonspor da Gudjufi için benzer planlar yapıyor. (Sabah)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorum
Yorum - 2 gün Önce

Nerede çalım atıyor daha resmi teklif yok ortada

Oguzhan Sarafoğlu
Oguzhan Sarafoğlu - 2 gün Önce

TRABZONSPOR her zaman herkeze çalım atar şimdiki kısmet sizeyiş yani BEŞİKTAŞ şa.

SIRADAKİ HABER