Trabzonspor İtalya'da Yerli Avına Çıktı

Bonservisi Roma'da olan yerli futbolcu için Trabzonspor'un transfer hamlesi

TRANSFER HABERLERI 23.08.2021, 09:57 23.08.2021, 10:00
Trabzonspor İtalya'da Yerli Avına Çıktı

Stoper arayışlarını sürdüren Trabzonspor, Mert Çetin için önümüzdeki hafta tekrar nabız yoklayacak. Bonservisi Roma’da olan genç stoper için kiralık sözleşmesinin bulunduğu Hellas Verona ikna edilmeye çalışılacak.

Transfer çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayan Bordo- Mavililer, 7 Eylül’e kadar mutlaka kaliteli bir stoperi kadrosuna katmak istiyor. Bu doğrultuda pek çok isimle temas kuran Trabzonspor ’d a Simon Deli öne çıkarken, gündemde yerli bir oyuncu daha var: Mert Çetin. Geçtiğimiz haftalarda da gündeme gelen 24 yaşındaki savunmacı için tekrar nabız yoklanacak. Kiralık forma giydiği Hellas Verona’da şans bulamayan Mert, daha önce Trabzonspor’un ilgisine sıcak bakmıştı. Ancak bonservis probleminin çözülmesini istemişti. Verona ise o süreçte, oyuncuyu kadroda tutmayı düşündüklerini söylemişti. Karadeniz ekibi Mert Çetin için yeniden devreye girecek.

Roma 3 milyona almıştı

Bonservisi Roma’da olan başarılı futbolcu için öncelikle kiralık sözleşmesinin bulunduğu Hellas Verona’nın ikna edilmesi gerekiyor. Bordo-Mavililer, oyuncunun şartlarını öğrendikten sonra daha somut çalışmalara başlayacak. 2019’d a 3 milyon Euro karşılığında Gençlerbirliği’nden Roma’ya transfer olan Mert Çetin, A Milli Takım formasını da 2 kez terletmişti. (Fanatik)

Yorumlar (0)