Joker’in Yönetmeni Todd Phillips, İki Yeni DC Filmi Düşünüyor!

Bu yıl vizyona giren Joker filmi ile eleştirmenlerin övgüyle bahsettiği yönetmen Todd Phillips, Warner Bros. şirketi ile 2 yeni DC filmi için görüştü.

Joker’in Yönetmeni Todd Phillips, İki Yeni DC Filmi Düşünüyor!

Joker filminin devamının çekilip çekilmeyeceği henüz bilinmezken Phillips, seyircilerine daha farklı karakterler sunmak için kollarını sıvamış görünüyor.

İlk defa bir Batman filminden bağımsız olarak solo şekilde karşımıza çıkan Joker, Arthur Fleck isimli başarısız bir stand-up komedyeninin toplum tarafından dışlanmasını anlatıyordu. Zamanla bir canavara dönüşerek Joker halini alan Fleck’in kaotik öyküsünü anlatan film, tüm dünyada büyük bir popülerlik yakalamıştır. Altın Aslan ödülünü kazanan ilk çizgi roman uyarlaması Joker, gelecek yıl Oscar Ödül Töreni kapsamında pek çok ödül için favori gösteriliyor.

Usta oyuncu Joaquin Phoenix’in büyüleyici performansı ile harikalar yarattığı Joker’in gişede beklenenden öte bir rakama çıkması ile birlikte DC filmleriyle ilgili stratejilerini değiştiren yapım şirketi Warner Bros., yeni derinlikli çizgi roman uyarlamaları için çalışıyor.

Bir gazeteye verdiği demeçte yeni projelerinden bahseden Todd Phillips, en başından beri aklının ucunda başka DC Comics uyarlamaları da olduğunu ifade etti. İki yeni DC filmi için çalışan Phillips, bu filmleri kendisi yönetmek istemediğini, bunun için Warner Bros.’a başka yönetmenler tavsiye ettiğini söyledi. Ancak Phillips’in söylediğine göre yapımcı şirket Warner Bros., bu projeye sıcak bakmadı.

Warner Bros., Todd Phillips’i Neden Reddetti?

Todd Phillips, Joker ile aynı sinematik evreni paylaşacak iki yeni süper kahraman filmi tasarladığını ancak Warner Bros.’un bu fikre pek yanaşmadığını dile getirdi. Bu durum Joker hayranlarını epeyce üzmüş olsa da Warner Bros.’un da kendilerine göre mantıklı sebepleri var elbette.

Yeni bir sinematik evren kurarak izleyicileri çizgi roman filmlerine karşı usandırmak istemeyen Warner Bros., gerektiği taktirde yine Joker’e benzeyen filmler çekilebileceği duyurdu. Ancak yeni bir evren oluşturma fikrinin büyük ve altı zor doldurulabilecek bir iddia olduğunu açıkladı.

Fakat Joker’in küresel anlamda yakaladığı bu büyük başarıya bakıldığında Warner Bros.’un bu katı fikrini değiştirebilmesi de oldukça olası diyebiliriz. En iyi ihtimalle yapımcı şirketin yeni bir Joker filmi için Todd Phillips ile görüşeceği kesin görülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER