Martin Scorsese, Robert De Niro ve Leonardo Di Caprio ile Yeni Filme Hazırlanıyor!

Amerikan sinemasının en önemli temsilcilerinden biri olan usta yönetmen Martin Scorsese, geçtiğimiz günlerde The Irishman filmi ile sevenleri karşısına çıkmıştı.

Martin Scorsese, Robert De Niro ve Leonardo Di Caprio ile Yeni Filme Hazırlanıyor!

Netflix yapımcılığında tamamlanan The Irishman, eleştirilerden ve izleyicilerden pek çok övgü toplamıştı. Çoğu sinemasever, The Irishman’in son Martin Scorsese filmi olduğunu düşünürken, başarılı sinemacı yeni film haberi ile hayranlarına müjdeyi verdi.

Son zamanlarda yaptığı çeşitli açıklamalar yüzünden gündemden bir türlü düşmeyen efsane yönetmen Martin Scorsese, Marvel filmlerine yaptığı sert eleştiriler sebebiyle çok eleştirilmişti. Robert Downey Jr. gibi başarılı kimi aktörler bu eleştirilere tümüyle karşı çıksa da Francis Ford Coppola gibi pek çok kült filme sahip sinemacılar da bu eleştirilerin arkasında durdu.

Tüm bu Marvel krizinin ardından Netflix sponsorluğunda çektiği The Irishman ile 3 senelik bir aranın ardından yeniden seyircisiyle buluşan Martin Scorsese, gündemi yeniden hızlıca değiştirmeyi başardı. Başrollerinde Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci gibi başarılı aktörlerin yer aldığı biyografik mafya filmi, 3 buçuk saatlik nefes kesici performanslarla izleyicilere kendini kabul ettirdi. Bu parıltılı kadronun akabinde The Irishman’in usta yönetmen Scorsese’nin veda filmi olduğu konuşulup tartışılmaya başlanmıştı. Ancak Scorsese, sevenlerine bu kadar hızlı veda etmeyeceğini açıkladı.

Martin Scorsese, ‘Killers of the Flower Moon’ Filmi ile Geliyor!

Killers of the Flower Moon isimli film ile rejisörlük külliyatına bir film daha ekleyeceğini açıklayan Scorsese, filmin kadrosu için ‘rüya takımı’ şeklinde sıfatlandırabileceğimiz bir ekip oluşturdu.

77 yaşındaki efsane yönetmen, pek çok filminde olduğu gibi yine bir kitap uyarlamasıyla beyaz perdede yer alacak. Daha önce çok defa tecrübe ettiği üzere bu filmde de bir mafya hikayesi ve bir dönem filmi kameraya alacak olan Scorsese, bizleri 1920’lerin karanlık ve suç ile dolu Amerika’sına yolculuk ettirecek.

Henüz filmin hikayesi ile alakalı pek fazla detay açıklanmamasına karşın Scorsese’nin verdiği bir demeç üzerine yeni filmde Robert De Niro ve Leonardo Di Caprio’nun yer alacağı biliniyor.

Robert De Niro ile Leonardo Di Caprio İlk Kez Bir Arada!

2000’li yıllara kadar Taxi Driver, Raging Bull, The King of Comedy, Casino, Mean Streets gibi pek çok unutulmaz filmde birlikte çalıştığı Robert De Niro, The Irishman’in ardından yeni filmde de Scorsese’nin birlikte çalışacağı isimlerden ilki olarak öne çıkıyor.

Bir diğeri ise 2000’li yıllardan günümüze kadar Gangs of New York, The Aviator, The Departed, Shutter Island, The Wolf of Wall Street gibi sinema filmlerde Scorsese ile birlikte çalışan usta oyuncu Leonardo Di Caprio olarak duyuruldu.

Martin Scorsese sinemasını ikiye ayıracak olursak en kaba haliyle Robert De Niro ortaklığı ve Leonardo Di Caprio ortaklığı şeklinde bahsedebiliriz. Ancak bu iki oyuncunun daha önce bir araya geldiği böylesine büyük bir proje henüz gerçekleşmemişti.

Killers of the Flower Moon Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

2016 yılında çıkan Silence filmiyle sinema otoritelerinden beklediği ilgiyi göremeyen ve oldukça olumsuz eleştiriler ile karşılaşan Scorsese, üstündeki bu kötü imajı yeni vizyona giren The Irishman ile şimdilik kapattı gibi gözüküyor.

Usta yönetmenin 2020 yılında çekimleri başlayacak sinema filmi Killers of the Flower Moon ise tahmin edildiği kadarıyla 2021 yılında vizyonlarda yer bulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER