Aleyna Çakır'ın katil zanlısı Ümit Can Uygun’ a yeni iddianame

Aleyna Çakır’ ın ölümü herkesi derinden sarsmıştı. Katili olarak görülen bir numaralı şahıs Ümit Can Uygun’ a ‘kişinin hatırasına küfür’ suçundan iddianame düzenlendi.

Aleyna Çakır'ın katil zanlısı Ümit Can Uygun’ a yeni iddianame

Aleyna Çakır’ ın ölümü herkesi derinden sarsmıştı. Katili olarak görülen bir numaralı şahıs Ümit Can Uygun’ a ‘kişinin hatırasına küfür’ suçundan iddianame düzenlendi. Savcılık tarafından belirlenen iddianane de baba- oğula 7 aydan dört buçuk yıla kadar hapis istendi

Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen, geçtiğimiz sene 3 Haziran günü Ankara’ da ki evinde boğazında iple öldürülmüş olarak evinde bulundu. Erkek arkadaşı olduğu söylenen Ümit Can Uygun Aleyna Çakır’ ı defalarca darp ettiğini şiddet uyguladığını söyleyen görgü tanıkları ve instagram hesabından canlı yayın açarak Aleyna Çakır’ ı döverek bayıltıp görüntülerini paylaşan Uygun bu ölümde baş şüpheli.

Aleyna öldükten sonra ifadesi alınmak üzere polis tarafından göz altına alınan Uygun ifade verdikten sonra serbest bırakılmıştı. Aleyna Çakır’ın ailesi Müge Anlı’ ya çıkıp dertlerini anlatmışlar ve Ümit Can Uygun’ dan şüphelendiklerini söylemişlerdi. Soruşturma devam ederken adli tıp raporunda Aleyna’ da bulunan sperm ve parmak uçlarındaki doku izleri Ümit Can Uygun ile eşleşmişti.

 4.5 yıl ceza isteği…

Savcılıkta yürütülen soruşturma tamamlanarak Ümit Can Uygun ve babasına ‘ kişinin anısına küfür’ ve ‘ sesli, mesajlarda ve görüntülü bir şekilde küfür’ suçlarından iddianame hazırladı. Ankara mahkemesinde yeterli delil oluştuğundan dava açılabileceği belirtildi.

Baba- oğula 7 aydan başlayıp 4.5 yıla kadar hapiste kalmaları istendi

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER