Kuruluş Osman Kara Şaman Togay kimdir?

Kuruluş Osman Kara Şaman Togay kimdir?

Diriliş Ertuğrul dizisi tarihi film ve dizilerin pek azaldığı son yıllarda televizyon dünyasına bir ışık oldu; insanlarımızın özellikle gençlerimizin tarihlerinden bu kadar uzaklaştığı günlerde milli şuuru ateşlemek adına böyle dizilere ihtiyaç duyuyoruz. Diriliş Ertuğrul dizisi 4 sezon muhteşem ilgi ile izlendikten sonra kuruluş Osman olarak devam etme kararı aldı; kuruluş Osman ilk günlerde diriliş Ertuğrul kadar beklentileri karşılamasa da devam eden günlerde kendine muhteşem bir ivme yakaladı ve her haftayı lider tamamlamayı başardı. İkinci sezonuna giren kuruluş Osman’da yeni katılan 2 karakter merak uyandırmayı başardı. Moğol askeri olarak Anadolu’ya gelen kara şaman Togay karakteri ise filim adına muhteşem bir beğeni aldı; rolünün hakkını veren karakteri kim oynuyor sorusu da hemen akıllara gelmeye başladı.

Kara Şaman Togay (Teoman Kumbaracıbaşı) kimdir?

Filmin son bölümünde öne çıkan Kara Şaman Togay olarak öne çıkan karakter filme büyük heyecan getirmeyi başardı; tarihi dizi de Osman Bey’e karşı gelen ve onu alt etmek için Anadolu’ya gelen kara şaman Togay karakterini kim canlandırıyor sorusunu cevaplayarak başlayalım. Teoman Kumbaracıbaşı kuruluş Osman dizisinde aranan karakteri canlandıran kişi oldu. İlk katıldığı bölümle birlikte herkesin dikkatini çeken başarılı oyuncu Arjantin doğumludur. Kendisi ilkokul çağlarında ülkemize gelerek burada Türkçeyi öğrenmiş ve eğitim hayatına burada başlamıştır. Üniversite hayatını İTÜ’de bitiren oyuncu daha sonrasında tiyatrolarda baş göstermiştir. Birçok filimde kısa sahnelerle rol alan başarılı oyuncu ilk büyük sahnesini bu dizi de almış gibi gözüküyor.

Kuruluş Osman yeni bölümde neler olacak?

Kuruluş Osman dizisi kara şaman Togay ile birlikte yeni bir heyecan kazandıktan sonra son bölümde neler olacak sorusu iyice dillere düştü; filimde Osman bey birçok düşman ile baş etmeye çalışırken şimdi Moğolları da alt etmek zorundadır ve kara şaman Togay şimdiden peşine düşmeye başladı.  Bizans ve Moğollar arasında kalan Osman Bey bütün oyunları bozacak olsa da son bölümde birçok tuzakla karşı karşıya kalacak gibi gözüküyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER