Kuruluş Osman Savcı Bey Öldü mü?

kuruluş Osman dizisinde Savcı Bey öldü mü? Yeni bölümde neler olacak?

Kuruluş Osman Savcı Bey Öldü mü?

Ülkemizde dizi sektörü çok hızlı bir şekilde gelişmeye başladı, özellikle son briz kaç yıla baktığımız zaman level atladık diyebiliriz. Daha önce Türkiye dizi ithal eden bir konumda yer alırken şu an dünyanın birçok ülkesinde ülkemiz dizileri yayın yapmaktadır. Bizim ülkemizde reyting rekorları kıran dizilerin başka ülkelerde yayın yapması ve aynı şekilde o ülkelerde de zirvede yer alması büyük bir gurur yaşatıyor. Kuruluş Osman dizisi her Çarşamba ekrana gelen ve her bölümde rekorları alt üst etmeyi başaran bir dizi olarak dikkat çekiyor. Ülkemiz geçmişine değinen bu dizi de her şey tarih ve gerçeklik arasında kurulmuş bir senaryo ama bu senaryo halka öyle bir geçmiş ki dizi de oynayanlardan tutunda izleyenlere kadar o gün bir bütün oluyor.

Son bölümde neler oldu?

Kuruluş Osman dizisinin son bölümü dün akşam yayınlandı, beklenenden daha heyecanlı giden dizide oyunlar oyun üstüne kurulmaya devam etti. Geçen hafta ki yeni bölümde neler olacak kısmında sizlere dizide Savcı Bey’in öleceğini söylemiştik. Tarihe baktığımız zaman Domaniç yani ikiz tepe savaşı Osmanlı Devleti’nin ilk büyük savaşı olmuştur. Bu savaşta Savcı Bey hayatını kaybederek devletin temel taşlarına şehitliğini koymuştur. Dizide de bu senaryonun olacağını biliyorduk ve bu bölümde beklenen gerçek oldu.

Kalanos, olarak bilinen Rum komutan savcı bey'i hançerleyerek öldürdü, sonrasında ağabeyinin öcünü almakta gecikmeyen Osman bey aynı gün içinde Kalanos’u öldürmeyi başardı. Bu da Osman Bey ve obasının artık o topraklardan atılamayacağını gösterdi. Osman Bey zekâsı ile Rum tekfuru Nikola’yı bir kez daha yenerken Moğollar için hazırladığı oyunlarda bir bir tuttu. Özellikle Togay’a verdiği kurmaca söz ve yapılan anlaşma ile birlikte Togay savaş alanında müttefiki olan Bizans’ı tek etti. Bu Osman Bey ve Alplerinin kazanmasını kolaylaştırdı. Osmanlı Devleti’nin kuruluş savaşı yapıldı ve bu süreçten sonra devlet daha hızlı bir şekilde kurulacak. Son olarak Togay’a olan bac yani vergiyi vermeyi de reddeden Osman Bey bu sefer Moğollarla büyük bir savaşa girecek ve bu savaşı da kazanacak.

Yeni bölümde neler olacak?

Kuruluş Osman yeni bölümde Moğollar ve Türkler arasında ipler iyice gerilecek, Osman Bey tekfur Nikola’ya son darbeyi vurmak için planlarını hazırlayacak. Malhun Hatun ve Osman Bey arasında ki yumuşama dönemi yakında karşılıklı sevgiye dönüşecek. Osman Bey ve Malhun Hatun’un evleneceğini zaten bizlere tarih söylüyor. Bununla birlikte Osman Bey’in yerine geçen Orhan Bey’de Malhun Hatun’un oğludur. Dizinin yeni bölümü bizlere çok şey gösterecek ve çok heyecanlı olacak, yine yeni bölümü ile sevenlerini mest etmeye hazırlanan bir kuruluş Osman dizisi bizleri bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER