Kuruluş Osman Vezir Alemşah Kimdir?

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman dizisinde rol alan karakterler hemen herkes tarafından araştırılmaktadır.

TV VE SİNEMA 23.01.2022, 22:55 23.01.2022, 22:58
Kuruluş Osman Vezir Alemşah Kimdir?

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman dizisinde rol alan karakterler hemen herkes tarafından araştırılmaktadır. Kuruluş Osman dizisinde rol alan Vezir Alemşah özellikle araştırılmaya başlandı. Kuruluş Osman Vezir Alemşah kimdir? Kuruluş Osman Vezir Alemşah kim canlandırmaktadır?
Kuruluş Osman dizisinde Selçuklu Devleti veziri olarak karşımıza çıkan Vezir Alemşah hakkında araştırmalar yapılmaktadır. Çarşamba akşamları ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Vezir Alemşah karakterini Taner Turan canlandırmaktadır. Kuruluş Osman da ki Vezir Alemşah kimdir? Vezir Alemşahlı canlandıran Taner Turan kimdir?

Kuruluş Osman Vezir Alemşah Kimdir?

Kuruluş Osman Vezir Alemşah dizide Selçuklu veziri olarak karşımıza çıkıyor. Alemşah adı aynı zamanda bir kümbette geçmektedir. Sivrihisar da XIV. Yüzyıla ait bir Alemşah Kümbeti bulunuyor. Sivrihisar İlçesi Ulu Cami karşısında bulunan Selçuklu sanatının en güzel örneği olan Alemşah Kümbeti, Melikşah tarafından şehit edilen kardeşi Sultan Şah için 1328 tarihinde yapılmıştır.

Taner Turan Kimdir?

Vezir Alemşah karakterini canlandıran Taner Turan 17 Aralık 1969 tarihinde Erzurum’da dünyaya geldi. İlkokul ve Ortaokul eğitimini İzmit’te tamamlayan Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ölene Kadar, Paramparça, Şeref Meselesi, Muhteşem Yüzyıl, Ezel, Kurtlar Vadisi Pusu, Tatlı Hayat, Dadı gibi dizilerde rol aldı.

Yorumlar (0)