Reyting şampiyonu Masumlar Apartmanı dizisi, Sen Çal Kapımı dizisinden 9 kat fark yedi!

TRT1 de fırtına gibi esen Masumlar Apartmanı, AB ve ABC1 gruplarında yayınlanan son bölümü ile 16-17 reyting miktarlarına çıkarak, bu sezonda şampiyon oldu.

Reyting şampiyonu Masumlar Apartmanı dizisi, Sen Çal Kapımı dizisinden 9 kat fark yedi!

TRT1 de fırtına gibi esen Masumlar Apartmanı, AB ve ABC1 gruplarında yayınlanan son bölümü ile 16-17 reyting miktarlarına çıkarak, bu sezonda şampiyon oldu. 2020-2021 sezonunda iki kategoride en iyi verileri elde eden dizi muhteşem bir seyirci desteği bulunuyor. Fakat bu desteği sosyal medyada görememekteyiz.

Medya Takip Merkezi’nin dijital araştırma servisinin Aralık ayının son hafta sonuçlarına göre dizilerin sosyal medya karneleri ortaya geldi. Sosyal medyada en çok konuşulan dizilerin arasında uzun zamandır 1. sırada yer alan Sen Çal Kapımı yine yerini korumakta. Kerem Bürsin ve Hande Erçel’in güçlü uyumları, sevenlerinin de etkili mesajlarıyla dizi yine sosyal medyanın zirvesinde oldu.

Hercai de en çok totalde 6’lı miktarlara çıkmasına rağmen sosyal medyada 126 binden fazla ileti elde edip 2. sırada yerini almaktadır. 3. sırada da 113 binden fazla iletiyle Sefirin Kızı dizisini görmekteyiz.

Masuumlar Apartmanı

Bu sonuçlara göre bakılırsa da, sosyal medyayla televizyon reytingleri arasında büyük bir uçurum bulunuyor. Bu 3 dizi de yayına girdikleri akşamlarda rakiplerinden fark yiyen yapımlardır. Sen Çal Kapımı dizisi yayına girdiği Cumartesi akşamı Gönül Dağı dizisinin büyük üstünlüğü bulunuyor. Sefirin Kızı’nın yayına girdiği pazartesi akşamları Uyanış Büyük Selçuklu çok güçlü durumda. Hercai’nin yayına girdiği Cuma akşamlarının sahibi ise Kırmızı Oda dizisidir.

Başka bir ayrıntı ise daha da şaşırtıcı. Bu Sezonun en başarılı yapımı Masumlar Apartmanı, en çok konuşulan diziler arasında 37 binden fazla iletiyle 10. sırada yer almaktadır. Yani, diğer bütün dizilere televizyon reyting rekoru sahibi olan Masumlar Apartmanı, tam bir sosyal medya fakiri konumundadır.

Sen Çal Kapımı dizisi, reyting şampiyonu olan Masumlar Apartmanı dizisine sosyal medyada 9 kat fark atmış oldu. Bu ilginç bir durum olarak sosyal medya gerçeklerini gözler önüne sermektedir.

Sonuçta; sosyal medyada en çok hangi dizi konuşuluyorsa, reytinglerde o dizinin birinci olması gibi bir durum bulunmuyor. Sosyal medyanın reytinglere ciddi bir etkisi bulunmamaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER