YAPIN ARTIK ŞU TAKVİYELERİ! NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Burak Beşiktaş’a gitti, Onur futbolu bıraktı, Kucka Parma yolcusu, Esteban ayrıldı, Olcay kadro dışı, Zeki satıldı, Toure, Sosa, Uğurcan ve Ogenazi sakat, İranlılar milli takımlarında, alt yapıdan gelen oyuncular ise henüz hazır değillermiş ve Trabzonspor bu haliyle lider Başakşehir karşısına çıkacak.

6 puanlık mücadeleye bu haliyle çıkmasına üzülüyorum. İyi bir hazırlık dönemi geçirmiş olsalar da, kadrosunu güçlendirmemesi umudumu kırdı. Hamurun şerbeti olmadıktan sonra tadı da olmaz. Trabzonspor iyi bir yolda ilerliyor fakat eksikleri çok, mevcut kadrosunu güçlendiremedi. Bu haliyle maratonun sonunu getirmesi zor olacak.  

Başkan Ağaoğlu önceliğini ekonomik yapıya vermiş, aksayan diğer konuları ise görmemezlikten geliyor. Haksızda sayılmaz ama yinede önemsemeliydi çünkü bu fırsatlar insanın ayağına her zaman gelmiyor.

Trabzonspor doğru takviyeleri şimdi yaparsa ligde enteresan işlerde yapabilir. Şampiyon olabilir mesela. Ben inanıyorum fakat benim kadar başkan inanmıyor gibi.

 İnanmamakla ne kadar doğru yapıyor bilemiyorum ama Trabzonspor 35 yıldır mücadelesini verdiği başarıya bu kadar yaklaşmışken sonunu da getirebilirdi. Bu yüzden olsa gerek iki yakası da bir araya gelmiyor. Bence asıl sıkıntı başkanın bir tarafı düzeltirken diğer tarafı görmemezlikten gelmesidir. Şayet biraz inanıp eğilseydi mutlu sona daha yakın olacaktı fakat pek istekli gibi davranmıyor.

Aslında bu durum Trabzonspor’un var olma sebebine de ters. Şampiyonluk yoksa Trabzonspor’da yoktur. Futbol bir yarış oyunudur, Trabzonspor’un ise bu yarışta var olma sebebi şampiyonluktur.  Hazır böyle bir atmosferi de yakalamışken sonunu da getirilebilir. Bu biraz da yönetimin elinde. Boynu bükük küheylan gibi gezecekleri yerde 4 sağlam transfer yaparak takımı kafaya oynatabilirler.

Bakın Başakşehir’e, bir proje takımı olmasına rağmen şampiyonluğa inanarak takviyelerini yapıyor. Ayrıca 3 büyükler, onlarda yapıyor, çökmüş ekonomik yapılarına rağmen geri durmuyorlar. Hala inançları var, üstelik ligdeki durumları pek iç açıcı değilken ama Trabzonspor onlar gibi değil. Şampiyonluk şansı varken de umursamazlıktan geliyor. Bir inansalar, ayağının ucunu yorganından biraz kaçırabilseler olacak.

FİFA’dan Trabzonspor’a transfer yasağı gelmiş diyorlar ya, ben buna pek inanmıyorum. Bence başkan cimri davranıyor. Trabzon’un gerek siyaset, gerek bürokrasi, gerekse iş dünyasında bu kadar büyüğü varken bu işin altından kalkamayacak olması zor olur.

Birde “Şu gitti şu kadar para, bu gitti bu kadar para ödemekten kurtulduk” demiyorlar mı, “O halde bütün kadroyu satıp var olan tüm ödemelerden kurtulun” diyesim geliyor. Bütün kulüpler ödeme yapıyor, sadece Trabzonspor değil. Belki bordo mavililerin durumu biraz farklı olabilir ama tasarrufun fazlası da tribünleri etkiler. Bir taraftan kazanırken; diğer taraftan da kaybedebilirsiniz. Şehri inandırıp havaya sokmak daha karlı olur zira arz talebi karşılarsa zarar ziyanda olmaz.

Zaten eninde sonunda bu takviyeleri yapılacak. Ha bugün, ha yarın ama yapılacak. Futbolun doğasında olan bir şey. Ben derim ki yaparken zamanlama hatası yapmayın. Zaman şimdiki zamandır, Trabzonspor’un şu anda ihtiyacı var. Yarın borcun kalmaz fakat iddianda kalmadıktan sonra yapmışsın neye yarar?  

Rakip Başakşehir Trabzon’a tam kadro geliyor. İnanmışlar, kazanacağız diyorlar. Eksikleri de yok. Zaten iyi de bir kadrosu var, Robinho’yu da almışlar ki, çok zor bir maç olacak.

Şayet Trabzonspor hamlelerini zamanında yapmış olsaydı (Çok geçte sayılmaz) dengeler değişebilirdi. Başta dediğim gibi başkan inanmıyorsa başka kim inanacak?

Aslında bu durum pek hoşuma gitmiyor. Takım şaha kalkmışken yolda yakıtını almaması, göz göre göre inanmamazlıkları sinirimi bozuyor.  

Sanki bütün yük Ünal hocanın omuzlarına kalacak gibi. Seri kayıplardan sonra kimse ona yüklenmesin derim çünkü bu kadar malzemeden ancak bu kadar yiyecek çıkar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçekçi Adam
Gerçekçi Adam - 2 yıl Önce

Üsluba bak! Çocuk azarlıyor sanki!
Bide şaka gibi 8.paragrafta şöyle demiş: "transfer yasağı gelmiş diyorlar ya, ben buna pek inanmıyorum".

Sayın yönetim, Cenk Yavuz Usta adlı beyefendi yasağa inanmıyormuş, lütfen transfer yapın! : )))))))

Kgts
Kgts - 2 yıl Önce

Eski kafanın yorumu. Bu duruma transfer yaparak gelmedik . Bu yolda devam

biz ttabzonluyuz
biz ttabzonluyuz - 2 yıl Önce

transfer tahtamiz kapali.ayriyetten 3 buyuk tabirini kullanmaniz ilginc biz 4.buyuk degilmiyiz?istanbul takimlari deseniz daha dogru olmazmidi?

Kemal ars
Kemal ars - 2 yıl Önce

Onursal başkanı arayın onur için yorum yapmayı bıraksın. Konuşmayla olmuyor

gökhan
gökhan - 2 yıl Önce

kim henüz eksiklerini tamamladı ki kimde para var?

huseyin dursun
huseyin dursun - 2 yıl Önce

Bakiniz sayin beyefendi sizin gibi cigirtkanlar yuzunden takim bir davadan digerine kosuyor amaciniz takimin kayyuma birakilmasiysa haklisiniz bizim sampiyonluktan daha once ekonomik rahatlamaya ihtiyacimiz var su anda gelecek adam bize ne getirir en azindan elimizdeki genclerle yeni bir olusum icindeyiz golge etmeyin baska ihsan istemez

TS61
TS61 - 2 yıl Önce

Sosa 45 dakka oynarsa 3 puan bizimdir.Ama ön liberoda hoca mutlaka Batuhan dışında birini oynatmalı. Bir an önce transferi de açıp en az 3 takviye yapılmalı.Alternatif kalmadı.Ugurcan Hüseyin tuttu.Alt yapıdan bir futbolcu daha ilk onbire girebilir.O da ön libero olmalı.Fazlası bu mücadeleyi kaldırmaz.Tecrübeli üç Avrupalı adam daha lazım.Biri stoper biri golcü biri de ön libero

Necip Oğuzhan
Necip Oğuzhan - 2 yıl Önce

Trabzonspor'dan haberin yok, birde yazı yazmışsın, borç 1 milyar TL boş boş yazmışsın. Senin yazına kimse itibar etmez. Usta ailesinin büyüklerine söyle de Trabzonspor'a para hibe etsin.