Ibrahima Yattara D Smart'ın konuğu oldu. Yattara, Trabzonspor'dan ayrılırken havalimanında çekilen görüntülerini ağlayarak izledi. Trabzonspor'da en uzun züre kalan yabancı futbolcu olan Yattara'nın programda yaptığı açıklamalar şu şekilde:
 

"MİLLİ TAKIMDA GENÇLER ÇOK İYİ OYNUYOR"

"Milli takım, Cebelitarık maçında çok iyi oynadı. Gençler çok iyi oynuyor. Yeni teknik direktör gerçekten güzel bir şeylere hazırlanıyor. İnşallah böyle devam edecek. Bu ülkede 80-85, belki 100 milyon insan yaşıyor. Milli takımın bir şeyler göstermesi gerekiyor. Ben de, siz de, herkes de bir şeyler bekliyor. 2002 Dünya Kupası'ndan sonra EURO 2008'de bir şeyler yapmaya çalıştı. Milli takımın kadrosuna baktığında süper oyuncular var. Herkes milli takımda banko oynuyor fakat bir şeyler göstermiyor. Bu duruma ben de şaşırıyorum. Acaba bir şeyler mi var, takımın üzerinde baskı mı var? Ben onu anlamadım. Belki de bu son maçtan sonra herkes sonunda hakkını verecek."

"ŞENOL GÜNEŞ SON DÖNEMİNDE KENDİ BİLDİKLERİ KONUSUNDA FAZLA ISRARCI OLDU"

"Şenol Güneş ilk başlarda çok iyi başladı ama son döneminde kendi bildikleri konusunda fazla ısrarcı oldu. Herkes kendini göstermek istiyor. Gençlere şans vereceksin ki başarıyı yakalayasın."
 

"BENCE ANADOLU TAKIMLARINDAN OYUNCULARIN DA DENENMESİ VE ŞANS BULMASI GEREKİYOR"

"Büyük takımda oynayan futbolcular, milli takıma seçilme noktasında daha şanslı oluyor ama Anadolu takımlarında iyi oyuncular var, genç oyuncular var. Bence onların da denenmesi, şans bulması gerekiyor. Son maçta bütün goller gençler tarafından atıldı. Oyuncular hem koşuyor hem dinleniyor hem de kendini gösteriyor. Biz böyle bir milli takımı izlemek istiyoruz. Heyecanlı, agresif olan bir takım görmek istiyoruz. Eskiden böyleydi zaten. Yeni takımda da o ruhu görmek istiyoruz. Milli takımın maçını izleyince biz bu ruhu görmek istiyoruz. Dünya Kupası'na, Avrupa Şampiyonası'na gitmek isteyen, galip gelmek isteyen, goller atmak isteyen bir takım görmek istiyoruz. Son maç gerçekten süper oynadı. Taktiksel anlamda, fiziksel anlamda bir şeyler gösterdiler. İnşallah son maçlarda da böyle devam ederler. Sen kaybedebilirsin, desinler ki her şeyi yaptı ona rağmen olmadı, isteyeceksin."

"SÜPER LİG'DE EN ÇOK NWAKAEME'Yİ BEĞENİYORUM"

"Süper Lig'de oynayan futbolcular arasında en çok Nwakaeme'yi beğeniyorum."

"MESUT ÖZİL'DEN FARKLI ŞEYLER BEKLEDİM AMA OLMADI, BİR ŞEYLER GÖSTERMİYOR"

"Mesut Özil'in oynayamaması noktasında ben de şok oldum. Mesut Özil dünya yıldızı bir oyuncu. Ben onun futbolunu beğeniyorum. Gerçekten saygı duyuyorum fakat ne oldu orada bilmiyorum. Kendisinden farklı şeyler bekledim ama olmadı, bilmiyorum. Tamam, Mesut oynuyor, fakat bir şeyler yapmıyor, bir şeyler göstermiyor. Mesut Özil'den herkes farklı beklentiler içerisinde, liderlik bekliyor fakat olmadı. Olmuyor, göstermiyor. Demek ki bir şeyler var fakat biz bunu bilmiyoruz."