YIPRANAN YUSUF YAZICI'NIN KALMASI BÜYÜK RİSKTİ

Yusuf Yazıcı’nın durumu yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal misali bir hal aldı.

İki görüş hakim, bunlardan biri ”şampiyonlukta Yusuf Yazıcı’ya ihtiyacımız var.” Diğeri ise,”gitmek isteyeni tutarsan alacağın bonservisten de olursun”

Yusuf Yazıcı, gitmek istiyor mu?

Evet istiyor. O halde, şampiyonluk yolunda Yusuf Yazıcı’nın beklenen katkıyı vermesini beklemek mümkün değil.

Hepimiz Trabzonspor taraftarının tavrını biliyoruz. Yusuf Yazıcı da bizler gibi Trabzonsporlu, Trabzonspor tribünlerini sizler bizler kadar bilen biri.

Şuanda takımda kalsa, yapacağı en ufak bir hatada kendisine doğacak tepkileri de mutlaka tahmin ediyordur. Bu nedenle de gitme isteği daha da artmıştır.

Gönül isterdi ki, keşke hiç yıpranmasa ve en azından “Dozer Cemil” sezonunda takımda kalsaydı.

Ama o iş geçti beyler. Yusuf Yazıcı kalırsa, Trabzonspor adına da büyük risk taşır.

Şuanda Trabzonspor tarihinin en yüksek bedelle sattığı futbolcu olacak iken, kalması halinde yapacağı en ufak hatada fazlasıyla yıpranacağı unutulmamalı.

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu’da Yusuf’u takımda tutmanın artık ne kadar zor olduğunu görüyor. Uzun süredir fiyatı yükseltmek için mücadele de veriyor.

Yusuf Yazıcı’da bunun tam aksine takımda kalmak istemediğini belli ederek, Trabzonspor yönetiminin elini zayıflaştırıyor.

Son olarak ayrılık mesajıyla beraber Trabzonspor’un elini iyice zayıflatan Yusuf Yazıcı, keşke transferin sonuçlanmasını beklese ve hiç mesaj vermeseydi.

Ama olan oldu. Artık önümüze bakmalıyız.

Trabzonspor’da çok Yusuf’lar yetişir. Yeter ki kıymetini bilelim.

Son olarak, Yusuf Yazıcı’ya hain gözüyle de bakmamak lazım. Sonuçta Trabzonspor’a ciddi anlamda bonservis geliri getirerek gidecek. Avrupa’da da Trabzonsporlu Yusuf olarak adından söz ettirecek.

Demem o ki, olan oldu. Biten bitti. Giden, gidiyor…

Artık daha fazla kırmadan, dökmeden saygı göstermeli ve Yusuf Yazıcı’ya Trabzonspor’a kazandıracağı yüklü bonservis bedeli için teşekkür etmeliyiz.

Gittiği kulüp, Lille değil de gerçekten Avrupa’da iyi bir kulüp olsa çok daha mutlu olurdum ama olmadı. Sağlık olsun…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet F. Eskimişoğlu
Mehmet F. Eskimişoğlu - 1 yıl Önce

Sayın Ali Çil : her iki lafınızdan biri TS ye kazandıracağı paralar oluyor.Bu bakış açınıza bayıldım vAllahi.Yusuf la ortaklığınızmı var yoksa.Yıpranmasından da bahsetmişsiniz hangi yıpranma acaba .Kim para alarak yıpranmış hııı.Parasını almadımı.Haa Avrupa da da TS li Yusuf olarak kendinden bahsettirmesi umurumda bile değil umarım çok çok çok kötü bir sezon geçirir.anlıyor musunuz ? Benim ve tüm TS li taraftarlar için ŞAMPİYONLUK önemli anladınız mı? O nunda tribünlerden geldiğini söylüyorsunuz ama RUHU yok ki. Dimi. Ne diyorsunuz var mı? Şu durumda tüm takımı ve taraftarı bırakıp gitmesi dediğiniz gibi HAİNLİKTİR. YAA.Daha Avrupa maçlarında TS forması giymemiş birinden bahsediyoruz yaa .bir sene daha oynayıp gidebilirdi niye yapmadı Söyleyeyim.Bunu dikkate alın lütfen ; ÇünküYUSUF BİZ TRABZON LULAR KADAR VE DE BENİM KADAR TRABZONSPOR DEĞİL VE ASLA DA OLMADI OLMAYACAKTA..Ben 52 yaşındayım.Ama tüm işlerimi büyük TS nin maçlarına göre ayarlıyorum.Neden acaba çünkü bu bir AŞK ..Ama Yusufçuk 1 sene daha bekliyemiyormuşşşşşş..Bumu TS li hadi canım..Siz onu külahıma anlatın.İnşAllah bizler gibi TS liler her zaman artarak var olacaktır..EN BÜYÜK TRABZONSPOR

Hasan
Hasan @Mehmet F. Eskimişoğlu - 1 yıl Önce

Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Yusuf bizi şampiyonluk hikayesi yazmaya çalıştığımız yazının başında bıraktı. tam bu sene dedik ki tamam iyi kadro var , hoca uygun,şartlar da fena değil. sen kalk ben gidecem diye tuttur. Ali Çil beyefendi, size soruyorum; TS şampiyon olsa Yusuf'a kaç milyon € verirler sence? TS şampiyon olsa CL ye katılım reklam gelirleri, TFF gelirleri, Şampiyonluk primleri v.s. falan kaç para kazanırdı? milleti salak yerine koymayın. Yusuf bu hareketiyle ne kadar küçük beyinli olduğunu gösterdi. Zaten kime bel bağlasak bizi s..... den geçmiyor.

Tahsin Çebi
Tahsin Çebi - 1 yıl Önce

İHO'DAN SONRA TOPARLADIN KENDİNİ BÖYLE DEVAM VAZGEÇ İHO SEVDANDAN TARAFSIZ YAZMAYA DEVAM ET

HATA YAPTI YUSUF
HATA YAPTI YUSUF - 1 yıl Önce

arkadaşlar bilmem katılırmısınız ama yusuf çok büyük hata yaptı çokkk

Kerim
Kerim - 1 yıl Önce

kardeş sence yusuf transfer gerçekleşmemiş olsa böyle bir açıklama yaparmıydı. Nasıl gazetecilik yapıyorsunuz anlamıyorum. Saf olma uyanık ol. Transfer gerçekleştiği için yusuf bu açıklamayı yaptı.

Talat
Talat - 1 yıl Önce

Giden gider gelen gelir kimse trabzon spordan büyük değil yusuf kendi istedi kendi etti en azından çok daha iyi bir takıma gidebilrdi hiç kimse trabzon spordan büyük değil dahada iyi olur inşAllah daha nice yusuflar var arkada onlar gelir.

Serkan Çelebi
Serkan Çelebi - 1 yıl Önce

kardeşim ne saçma sapan şeyler yazıyorsun gitmesine nasıl razı oluyorsun ayıptır ya bu sene yusufsuz olmaz

zeki
zeki - 1 yıl Önce

güzel yapıcı ve tarafsız bir yazı olmuş kalemine sağlık

Mustafa KUL
Mustafa KUL - 1 yıl Önce

Sayın Ali ÇİL, köşe yazınla duygu ve düşüncelerime tercüman oldun. Teşekkür ederim. Ben Yusuf Yazıcıya doyamadım. Onu Avrupada seyretmem daha farklı bir duygu. Ama para dostluğu bozar söz doğru söz. İnşAllah yeni yusuflar görürüz..
Saygılarımla...