Flaş Haber
Kapat

UEFA'dan Puan Silme Kararı

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, borçları nedeniyle Kartalspor’un 6 puanının silinmesi için UEFA’dan karar geldiğini açıkladı.

UEFA'dan Puan Silme Kararı

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, borçları nedeniyle Kartalspor’un 6 puanının silinmesi için UEFA’dan karar geldiğini açıkladı.

13 Eylül 2014 Cumartesi 19:13
UEFA'dan Puan Silme Kararı
 İstanbul Başakşehir Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, Sabah Gazetesi’ne verdiği röportajda projelerini, planlarını ve hedeflerini anlattı. Röportajın önemli bölümleri şöyle:

“ORDUSPOR İFLAS ETTİ”

Spora ilgi azalıyor. Birliğe, beraberliğe, saygıya Kulüpler Birliği'nin öncülük yapması gerektiğine inanıyoruz. İlk işim marka değeri. Çünkü bu büyük bir erozyona uğradı. TFF ile tabii ki görüşeceğiz. Ben toplantılara TFF başkanını da davet ediyorum görüşelim, konuşalım diye. Son toplantıda bunları hep tartıştık. Tüm kulüplerin atışmalardan mutsuz olduğunu görüyorum. Çünkü kulüplerin o kadar büyük sorunları var ki... Mali yapılarımız oldukça sıkıntılı. İki seneye kadar bunları görürüz. Biz de geminin içindeyiz. Özellikle Anadolu kulüplerinde kurumsallaşma yeni başladı. Bundan 1-2 sene evvel kulüpler daha da sıkıntılı durumdaydı. Orduspor iflas etti, duyuyoruz, üzülüyoruz.

KULÜPLERE MALİ BİR KOMİSYON KURUYORUZ 

TFF Başkanı'ndan duyduğuma göre Kartalspor için 6 puan silinme kararı gelmiş UEFA'dan... 2-3 yıl sonra Türk futbolunda kötü bir patlama yaşanabilir. Kulüpler Birliği olarak özel bir mali komisyon oluşturuyoruz. Bunun adımını atacağım. Bunu TFF başkanıyla da konuştuk. Mali bir komisyon oluşturup içine önemli isimleri koyup başına da çok önemli bir ismi getireceğiz. Bizi bu geçiş süresinde hazırlayacak. Çünkü kulüplerimizin mali yapıları gerçekten sıkıntılı. TFF mali yapılarda bir makyajlama yapmasa sahaya kimse çıkamaz. İki sene sonra TFF ben başladım dediği an iş işten geçmiş olur. Bu komisyon geçiş sürecinde görev yapacak. 

5-6 KULÜP FİNANSAL DENETİME GİRECEK

3-4 kulübün ne dediğiyle uğraşmaktansa Türk futbolunun genel sorunlarıyla uğraşmamız lazım. Kulüplerin mali sorunlarını çözmeliyiz. Bizim mali yapılar için eğitime ihtiyacımız var.  Finansal Fair Play'e geçiş için hazırlık yapılması gerek. Bakın 5-6 kulüp finansal anlamda denetleme geçirecek.
Son Güncelleme: 13.09.2014 19:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575