Uğur Işılak YSK'nın Yasakladığı Şarkı

AK Parti milletvekili adayı Uğur Işılak, Samsun'da sahne aldığı törende Yüksek Seçim Kurulu tarafından yasaklanan Dombra şarkısını söyledi.

Uğur Işılak YSK'nın Yasakladığı Şarkı

AK Parti milletvekili adayı Uğur Işılak, Samsun'da sahne aldığı törende Yüksek Seçim Kurulu tarafından yasaklanan Dombra şarkısını söyledi.

28 Mayıs 2015 Perşembe 01:28
Uğur Işılak YSK'nın Yasakladığı Şarkı
 Necip Fazıl Kısakürek doğumun 111. yıl dönümünde Samsun'da "Gençlik Üstad'ı Anıyor" temalı saygı gecesinde anıldı.
Gecede konser veren AK Parti İstanbul milletvekili adayı Uğur Işılak, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yasaklanan Dombra şarkısını da söyledi.
İlkadım İlçe Belediyesi'nce düzenlenen Necip Fazıl Kısakürek'in doğumun 111. yıl dönümünde "Gençlik Üstad'ı Anıyor" temalı saygı gecesinde Uğur Işılak Cumhuriyet Meydanı'nda konser verdi. Konsere Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı.
Sahneye çıkan Işılak, Necep Fazıl Kısakürek'in "Sakarya, Kaldırımlar, Zindan'dan Mehmed'e Mektup" gibi birçok şiirini seslendirdi.

DOMBRA ŞARKISI

Konserin son bölümünde Işılak, vatandaşların Dombra şarkısını söylemesini istemesinin üzerine, YSK'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına yeniden uyarlanan "Dombra" şarkısının AK Parti tarafından propaganda şarkısı olarak kullanılmasını yasakladığını hatırlattı.
YSK'nın AK Parti araçlarında Cumhurbaşkanlığının tarafsızlığına halel getirir düşüncesiyle buna yasak getirdiğini belirten Işılak, "Yani Cumhurbaşkanının adı parti ismine bulaştırılmamalı anlayışıyla hareket etti ve böyle bir yasak getirilmiş oldu. Yasağı duyduğumda Elazığ'daydık. Elazığ'da meydanda en az 25 bin kişi vardı. Tabi bu şarkıyı okuduk. Hatta tweet attım. Dedim ki, propaganda amaçlı Dombra'nın okunması YSK tarafından yasaklanmış. Biz de dedim bugün muhabbet amaçlı Dombra okuduk. İşte burada da muhabbet amaçlı Dombra okuyacağız hiç merak etmeyin, siyaset yok" ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından Işılak, Dombra şarkısını okudu. Şarkıya Bakan Kılıç da oturduğu yerden eşlik etti.
Son Güncelleme: 28.05.2015 01:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575