KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun Abana ilçesinde doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Hacıveli Kanyonu'nda yürüyüş etkinliği yapıldı.

Abana Turizm Derneği'nin organizasyonu, Belediye ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün desteğinde gerçekleştirilen yürüyüşte, 35 kişilik ekip yaklaşık 7 kilometrelik parkurdan oluşan kanyonda yürüdü.

Gezi rehberi Ecevit Uçak, AA muhabirine, uzun bir aranın ardından Turizm Derneği'nin organizasyonuyla kalabalık bir grupla kanyona girdiklerini söyledi.

KASTAMONU - Valla Kanyonu'nda mahsur kalan 11 kişinin kurtarılması KASTAMONU - Valla Kanyonu'nda mahsur kalan 11 kişinin kurtarılması

Hacıveli Kanyonu'nun muhteşem doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyülediğini anlatan Uçak, "Hacıveli Kanyonu ilçe olarak önemli değerlerimizden biri. Hem tatil için ilçemize gelen misafirlerimizin hem de Abana'da yaşayıp kanyonu görmeyen vatandaşlarımızın bu güzellikleri görmesini istedik. Çok da keyifli bir yürüyüş oldu ve büyük ilgi gördü. Yürüyüşçülerimiz kanyonun eşsiz güzelliklerini fotoğraflayarak, güzel anlara tanık oldu." dedi.

Yurt dışında yaşayan ve tatil için memleketi Abana'ya gelen Gürkan Gürsoy da kanyonun mutlaka görülmesi gereken güzellikler barındırdığını kaydetti.